ცხრაშვილიანი ოჯახი სოციალური დახმარების გარეშეა დარჩენილი
ახმეტის რაიონის სოფელ ქორეთში მცხოვრები აბაშიძეების ცხრაშვილიანი ოჯახი სოციალური დახმარების გარეშეა დარჩენილი. როგორც მალხაზ აბაშიძემ კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, საარსებო შემწეობა მეცხრე ბავშვის დაბადების შემდეგ შეუწყდათ.
„ოჯახში სულ 11 ადამიანი ვართ. ქორეთში 6 წლის წინ აჭარიდან ჩამოგვასახლეს. ჩვენი ერთადერთი შემოსავალი სოციალური დახმარება იყო, რომელიც სამი თვის წინ, როცა მეცხრე შვილი შეგვეძინა, შეგვიწყდა. ამ სამი თვის განმავლობაში პურის ფქვილს, სარეცხის ფხვნილს, მაკარონსა და ზეთს მაღაზიაში ნისიად ვიღებთ. თვეში სამი-ოთხი ტომარა მარტო ფქვილი გჭირდება და თითქმის მთელი დახმარება მაგაში მიდის. რაც დახმარება აღარ გვაქვს, ძალიან გვიჭირს. თავი ძლივს გაგვაქვს. ნახევარზე მეტად მშივრები ვართ“,- ამბობს მალხაზ აბაშიძე.
ახმეტის სოციალური მომსახურების ცენტრში განაცხადეს, რომ ჯერჯერობით უცნობია, ისევ მიიღებენ თუ არა აბაშიძეები სოციალურ დახმარებას.
„აგენტი უკვე იყო ამ ოჯახში მისული, მაგრამ ქულა ჯერ არ არის დათვლილი. შესაბამისად, არ ვიცით, დაენიშნება თუ არა ამ ოჯახს დახმარება“, - აღნიშნა ახმეტის სოციალური მომსახურების ცენტრის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელმა ანა გოგოლაძემ.

Large Family without Social Allowance
The family of Abashidzes lives in the village of Koreti in Akhmeta district. They have nine children but do not get social allowance. Malkhaz Abashidze reported to the Kakheti News Center that the allowance was stopped after their ninth child was born.
“There are 11 members in our family. We were resettled in Koreti from Adjara 6 years ago. Our only income was social allowance which was stopped three months ago when our ninth child was born. We have been buying bread, washing powder, macaroni and oil for granted for the last three months. We need three-four sacks of bread-wheat per month and all our social allowance was spent on it. Since we do not receive the allowance, we live in extremely hard situation. Most time we are hungry,” said Malkhaz Abashidze.
Representatives of the Akhmeta office of the Social Agency said they do not know when the social allowance will be renewed for Abashidzes.
“The agent has already visited their family but the points have not been calculated yet. Consequently, we do not know whether they will receive allowance or not,” said acting head of the social agency Ana Gogoladze.
You can see the photo reportage about the family on the following link:         http://ick.ge/ka/photogalleries/3485-2010-11-09-09-40-23.html