ირაკლი კაკაბაძის წინააღმდეგ სარჩელის განხილვა 19 ნოემბერს განახლდება
როგორც თბილისის საქალაქო სასამართლოში განაცხადეს, 12 ნოემბერს აღნიშნულ სარჩელზე მოსამზადებელი სხდომა ჩატარდა. საქმეს მოსამართლე მაკა ჭედია იხილავს. კაკაბაძის ინტერესებს ადვოკატი ლიკა წიკლაური იცავს.
თბილისის მერია მწერალ ირაკლი კაკაბაძეს უჩივის და 2000 ლარამდე ზიანის ანაზღაურებას ითხოვს. მერიის მტკიცებით, 2010 წლის აგვისტოში, ბუშის ქუჩაზე საპროტესტო აქციისას ირაკლი კაკაბაძემ და აქციის კიდევ ორმა მონაწილემ, პოეტებმა ალეკო ჩიღვინაძემ და შოთა დიღმელაშვილმა ჯორჯ ბუშის და აეროპორტის მანიშნებელი ბანერი დააზიანეს.
ირაკლი კაკაბაძის ადვოკატმა ლიკა წიკლაურმა „ინტერპრესნიუსს“ განუცხადა, რომ მერიამ ხელშეკრულებები წარმოადგინა, რომელიც ადასტურებს, რომ ორივე ბანერი გამოცვალეს და მისი გამოცვლა 2 000 ლარამდე დაუჯდათ.
წიკლაურის თქმით, აქციის მონაწილეებს აეროპორტის მანიშნებელი ბანერი არ დაუზიანებიათ. ისინი აღიარებენ, რომ ბუშის ბანერი დააზიანეს, თუმცა ამას გამოხატვის თავისუფლებად მიიჩნევენ და ფიქრობენ, რომ ამისთვის პასუხი არ უნდა აგონ.
2010 წლის აგვისტოში ბუშის ქუჩაზე ირაკლი კაკაბაძემ და მისმა მეგობრებმა აქცია გამართეს, სადაც ქუჩისათვის ბუშის სახელის გადარქმევა მოითხოვეს და ბუშის ბანერს ულვაშები დაახატეს.
აქციის დროს კაკაბაძე, ჩიღვინაძე და დიღმელაშვილი პოლიციისათვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით დააკავეს და ადმინისტრაციული წესით 400- ლარიანი ჯარიმა შეუფარდეს.

The Hearing of Complaint against Irakli Kakabadze will be Renewed on November 19th
As the Tbilisi Civil Court stated, on November 12th the session took place on the corresponding complaint. The case is heard by the judge Maka Chedya. Kakabadze’s interests are protected by the lawyer Lika Tsiklauri.
Tbilisi City Hall submitted complaint against Irakli Kakabadze requesting 2000 GEL compensation. According to City Hall, in the August of 2010, at the Bush St. Irakli Kakabadze and two other participants of the protest rally, the poets Aleko Chighvinadze and Shota Dighmelashvili damaged the signs of George Bush St. and the airport.
Irakli Kakabadze’s lawyer Lika Tsiklauri stated to Interpressnews, that the city hall presented agreements that confirm that both signs were replaced and it cost about 2000 GEL.
According to Tsiklauri, protest rally participants didn’t damage the airport sign. They confess that damaged the sign, but consider it to be the freedom of expression and they should not be held responsible for it.
In the August of 2010, Irakli Kakabadze and his friends held a protest rally at Bush St. where they requested changing name of Bush St and drew moustaches to the sign.
Kakabadze, Chighvinadze and Dighmelashvili were detained under conviction of resistance against police and imposed 400 GEL fine.