აფხაზეთიდან დევნილი ნანა ფიფია დამწვრობის ცენტრში გარდაიცვალა
აფხაზეთიდან დევნილი ნანა ფიფია, რომელმაც თავის დაწვა სცადა, წუხელ დამწვრობის ცენტრში გარდაიცვალა. ამის შესახებ "ინტერპრესნიუსს" დამწვრობის ცენტრში განუცხადეს.
„ნანა ფიფია წუხელ გარდაიცვალა. გარდაცვალების მიზეზი გულსისხლძარღვთა და სასუნთქი გზების უკმარისობა გახდა. პაციენტი რეანიმაციულ განყოფილებაში მოთავსდა, ბოლო ორ დღეს კი, ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იყო მიერთებული“, - განაცხადეს დამწვრობის ცენტრში.
აფხაზეთიდან დევნილმა, ნანა ფიფიამ ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს შენობის წინ თავის დაწვა 27 ოქტომბერს სცადა. მას სხეულის 30%-იანი დამწვრობა ჰქონდა. ნანა ფიფია საცხოვრებელი ფართით დაკმაყოფილებას ითხოვდა.
შენიშვნა: ვიდეომასალა გადაღებულია მობილიური ტელეფონით 27 ოქტომბერს, როდესაც ნანა ფიფიამ სამინისტროსთან თავის დაწვა სცადა. ვიდეომასალა „ინტერპრესნიუსს“ თვითმხილველმა მოაწოდა.

IDP from Abkhazia Nana Pipia Dies in Burn Center
An IDP from Abkhazia Nana Pipia died in the burn center yesterday as InterPressNews was told about it by the burn center.
“Nana Pipia died yesterday. The reason of her death was the lack of heart and blood vessel respiration means. The patient was put in the recovery ward and was on artificial respiration for the last two days,” – stated the burn center.
Nana Pipia, an IDP from Abkhazia attempted to kill herself in front of the Ministry of IDPs, Refugees and Accommodation on October 27th. 30% of her total body surface area was burned. Nana Pipia was asking to be provided with housing.
Remark: the video material is taken by telephone on October 27th when Nana Pipia tried to burn herself in front of Ministry. The video material was provided to the InterPressNews by the witness.