შსს-მ გაუჩინარებული მწყემსებისა და ცხვრის ფარის საქმე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო 13 ნოემბერს გაუჩინარებული მწყემსებისა და ცხვრის ფარის შესახებ შემზარავ ინფორმაციას აქვეყნებს. ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა მწყემსების განზრახ  მკვლელობასა და ცხვრის ფარის გატაცებაში ბრალდებული პირები დააკავეს. შსს-ს ინფორმაციით, ბოროტმოქმედებმა გარდაბნის რაიონიდან გატაცებული ცხვრის ფარა ყვარელში მცხოვრებ პირს მიყიდეს.
დაკავებულები არიან 1980 წელს დაბადებული ზვიად ტორაძე და მისი თანამზრახველები, 1978 წელს დაბადებული გიორგი ნიკოლაშვილი და 1981 წელს დაბადებული ზურაბ გოგნიაშვილი.
შსს-ს ცნობით, შემთხვევიდან ათი დღით ადრე ტორაძე ცხვრის გაყიდვის მიზნით დაუკავშირდა  მის თანასოფლელს გია აღაბალოვს, რომელიც დაკავებულია მსხვილფეხა პირუტყვის ვაჭრობით. ამ უკანასკნელმა ის დააკავშირა ყვარელში მცხოვრებ ივერი ჭეპაშვილთან, რომელსაც სურდა ცხვრის შეძენა. ამის შემდგომ ბრალდებული  თანამზრახველებთან ერთად გარდაბნის რაიონის სოფელ ახალსოფელში თავს დაესხა ნათესავის ფარნაოზ ტორაძის კუთვნილი ცხვრის ფარას და სანადირო თოფით ადგილზე მოკლა მწყემსები, ძმები, კობა და სულხან არაბულები, რომელთა გვამები გადამალა წინასწარ ამოთხრილ ორმოში, ხოლო ნიკოლაშვილმა და გოგიაშვილმა გარეკეს ცხრის ფარა, რომელიც წინასწარი შეთანხმების მიხედვით, საგარეჯოს რაიონის სოფელ პატარძეულთან მიყიდეს ივერი ჭეპაშვილს.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლით, რაც ითვალისწინებს  უვადო თავისუფლების აღკვეთას.

The Ministry of Internal Affairs publishes terrifying information on the shepherds and the flock disappeared on November 13th. The officials of the Main Regional Agency of Kvemo Kartli detained the individuals accused in the deliberate murder of shepherds and kidnapping flocks. According to MIA, the flock kidnapped from Gardabani region was sold to the Kvareli resident.
The detainees are Zviad Toradze, born in 1980 and his allies: Giorgi Nikolashvili, born in 2978 and Zurab Gogniashvili, born in 1981.
According to MIA, ten days before the incident, Toradze contacted his countryman Gia Aghabalov, a cattle trader with the intention of selling the flock. Aghabalov connected him to Iveri Chepashvili, Kvareli resident who wanted to buy the flock. Then the defendant attacked the flock of his relative Parnaoz Toradze in the village Akhalsopeli of Gardabani region and killed the shepherds, brothers Koba and Sulkhan Arabulis, put their dead bodies in the pits dug beforehand. Nikolashvili and Gogiashvili drove the cattle away and sold it to Iveri Chepashviin in the village Patardzeuli of Sagarejo region.
The investigation is undereway according to the article 109 of the Criminal Code of Georgia that envisages the life sentences.