პორტუგალიური მედიის ცნობით, ქართულმა დელეგაციამ ლისაბონში მსუბუქი ყოფაქცევის 80 ქალი დაიქირავა
ქართულმა დელეგაციამ, რომელიც ლისაბონში ნატო-ს სამიტში მონაწილეობდა, მსუბუქი ყოფაქცევის 80 ქალი დაიქირავა. ინფორმაციას ამის შესახებ პორტუგალიური ვებგვერდი „საბადო“ გამოცემა „მორნინგ სტარზე“ დაყრდნობით ავრცელებს.
გამოცემის თანახმად, მსუბუქი ყოფაქცევის ქალებს ხელშეკრულება გაუფორმეს. „მორნინგ სტარის“ ინფორმაციით, ქართულ დელეგაციას შეუერთდა რამდენიმე სომეხი დელეგატიც.
სასტუმროში ფრანგი დელეგატებიც იმყოფებოდნენ, რომლებმაც ხმაურის გამო პოლიცია გამოიძახეს.
გამოცემის ინფორმაციით, პოლიციამ ერთ-ერთი მსუბუქი ყოფაქცევის ქალი იცნო. შემთხვევა სასტუმროშივე დასრულდა, თუმცა პოლიციის მიერ ინციდენტის სტატუსით ოფიციალურად დარეგისტრირდა.
გამოცემის თანახმად, ქართული დელეგაციის წევრებმა მსუბუქი ყოფაქცევის ქალები სასტუმროში მეუღლეების სტატუსით შეიყვანეს.

Portuguese Media Reported that Georgian Delegation Hired 80 Prostitutes in Lisbon
Georgian delegation, who participated in the NATO Summit in Lisbon, hired 80 prostitutes. Portuguese website “Sabado” reported about it based on the “Morning Star”.
According to the edition, the delegation members signed agreements with the prostitutes. “Morning Star” reported that several Armenian delegates also joined the Georgian officials.
There were French delegates in the same hotel who called the police because of the noise.
According to the edition, a police officer recognized one of the prostitutes. The incident was resolved in the hotel but the police registered it as an incident officially.
According to the same edition, Georgian delegation members took the prostitutes to the hotel as their spouses.