სიღნაღი კიდევ ერთხელ გადათხარეს
სიღნაღში, სადაც 2 წლის წინ, რამდენიმე მილიონი ლარი დაიხარჯა ინფრასტრუქტურის, მათ შორის სასმელი წყლის სისტემის რეაბილიტაციისთვის, ქუჩები ისევ გადათხარეს. სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებლის ნოდარ კოჭლამაზაშვილის განცხადებით, ქალაქის ცენტრში მდებარე სასტუმროებისა და საზოგადოებრივი ობიექტების 24 საათიანი წყალმომარაგებისათვის, სამუშაოებს საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია ატარებს.
„სიღნაღში გრაფიკის მიხედვით არის წყალმომარაგება, რაც სასტუმროებს პრობლემას უქმნიდა. სამუშაოების ძირითადი ნაწილი უკვე დასრულდა. პროექტი ცენტრალური ბიუჯეტიდან 22 ათასი ლარით დაფინანსდა და მისი დასრულების შემდეგ სასტუმროებს „რჩეული“, „ქროუნი“, „სიღნაღი“ და კიდევ ერთ მშენებარე სასტუმროს წყალი 24 საათის განმავლობაში მიეწოდება“, - აღნიშნა სიღნაღის გამგებელმა.
მისივე თქმით, სიღნაღის გადათხრილი ქუჩები დეკემბრის პირველ რიცხვებში მოპირკეთდება. გამგებელი ირწმუნება, რომ გადათხრილი ქუჩები ტურისტებს დისკომფორტს არ უქმნის.

Sighnaghi Diggen Out Once Again
About two years ago, several millions were spent on the infrastracute, including the rehabilitation of water system of Sighnaghi. However, the streets have been diggen once again. According to the Governor of Sighaghi municipality Nodar Kochlamazishvili, the United Water Provision Company of Georgia is conducting the works for 24-hour water provision of hotels and public places.
“The water has been provided according to the established schedule in Sighaghi that created problems for hotels. The most part of works has been completed by now. The project was financed from the central budget by 22 thousands GEL. The hotels Rcheuli, Crown and Sighnaghi and one more hotel under constraction will be provided water for 24 hours after the project is completed,” – noted Sighnaghi governor.
According to him, the diggen out streets of Sighaghi will be revented in the beginning of December. The governor assures that the construction does not create discomfort for tourists.