მსჯავრდებულებს ვიდეოპაემნის შესაძლებლობა მიეცემათ
მსჯავრდებულთა რესოციალიზაციის ხელშეწყობის მიზნით, პატიმრობის კოდექსში ცვლილება შედის. კანონპროექტის მიხედვით, თავისუფლების აღკვეთით მსჯავრდებულებს ვიდეოპაემანის სახით შესაძლებლობა მიეცემათ  საზოგადოებასთან დამატებითი კონტაქტი იქონიონ.
კანონპროექტის ინიციატორების განმარტებით, აღნიშნული ცვლილება ხელს შეუწყობს მსჯავრდებულის საზოგადოებაში ინტეგრაციას, დაეხმარება მას თავისუფლების აღკვეთის პერიოდში სრულად არ იყოს იზოლირებული საზოგადოებისგან და თავი მის სრულუფლებიან წევრად იგრძნოს. კანონპროექტით, ვიდეოპაემნით სარგებლობის უფლება არ მიეცემათ განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულისთვის მსჯავრდებულებს.
დეპუტატ დიმიტრი ლორთქიფანიძის თქმით, იმ პირთა ჩამონათვალში, ვისაც აღნიშნული შეზღუდვა შეეხება, გარკვეული შესწორება და დაზუსტება უნდა შევიდეს, რათა მსჯავრდებულთა მიმართ სამართლიანობის პრინციპი არ დაირღვეს. კომიტეტმა და კანონპროექტის ინიციატორებმა გაიზიარეს დიმიტრი ლორთქიფანიძის  მოსაზრება და შეთახმდნენ, რომ საკითხის დაზუსტება მეორე მოსმენისთვის მოხდება.

Convicts Will Be Able to Enjoy Right of Video-Dating
Amendment will be introduced to the Law on Imprisonment in order to promote re-socialization of the prisoners. According to the bill, convicts will be able to contact the society with the support of video dating.
According to the clarification of the initiators, the corresponding amendment will promote the integration of the convicted into the society; will support them not to be completely isolated from the society during the imprisonment and to feel themselves plenipotentiary members of the society. The people, convicted for the particularly grave crimes, shall not have right to enjoy the right on video-dating.
According to the MP Dimitri Lortkipanidze, the list of people, who will not have right to enjoy the abovementioned innovation, should be corrected and more accurate in order not the breach the principle of fair justice. The committee and the authors of the bill accepted Dimitri Lortkipanidze’s suggestion and agreed to discuss the issue at the next session