აბონენტებმა პროტესტის ნიშნად თელავის საკაბელო ტელევიზიასთან ხელშეკრულებები შეწყვიტეს
თელავის საკაბელო ტელევიზიის მიერ, დაუსაბუთებელი მიზეზებით, ტელეკომპანიების „კავკასიისა“ და „მაესტროს“ მაუწყებლობის ტრანსლირების შეწყვეტის გამო, ასამდე აბონენტმა საკაბელო ტელევიზიასთან ხელშეკრულება პროტესტის ნიშნად შეწყვიტა.
საკაბელო ტელევიზია „გორდას“ წინააღმდეგ აქციას კონსერვატიული პარტიის თელავის რაიონული ორგანიზაციის წევრებიც შეუერთდნენ.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს კონსერვატორების წარმომადგენელმა გიორგი მოსიაშვილმა განუცხადა, ძალიან ბევრი აბონენტი პროტესტის ნიშნად სააბონენტო გადასახადს აღარ იხდის და დავალიანების დაფარვაზე იმ შემთხვევაშია თანახმა, თუ „გორდა“ „მაესტროს“ და „კავკასიის“ ტრანსლირებას აღადგენს.
თელავის საკაბელო ტელეკომპანია „გორდას“ თელავში 5 ათასამდე აბონენტი ჰყავს. აბონენტების პროტესთან დაკავშირებით ტელევიზიის ადმინისტრაციაში კომენტარს არ აკეთებენ.
შეგახსენებთ, რომ თელავის საკაბელო ტელევიზიამ მაესტროს“ და „კავკასიის“ გადაცემების ტრანსლირება 29 სექტემბერს შეწყვიტა. „გორდას“ ხელმძღვანელობამ ტელეკომპანიების მაუწყებლობის ტრანსლირების შეწყვეტა ტექნიკური მიზეზებით ახსნა და არაერთი დაპირების მიუხედავად, ტრანსლირება დღემდე არ აღუდგენია.  „გორდას“ ხელმძღვანელობა უარს ამბობს თელავის დამოუკიდებელი ტელეკომპანია „თანამგზავრის“ ტრანსლირებაზეც.
ამასთან, თელავის საკაბელო ტელევიზიამ 25 - 26 ნოემბერს, როცა თბილისში, პარლამენტის შენობის წინ ოპოზიციის საპროტესტო აქცია მიმდინარეობდა, საზოგადოებრივი მაუწყებლის მეორე არხიც გათიშა. „გორდამ“ მეორე არხის ტრანსლირება 18 ნოემბერსაც შეწყვიტა, როცა „წარმომადგენლობითი სახალხო კრების“ საინიციატივო ჯგუფი თელავში მხარდამჭერებს შეხვდა.
ცოტა ხნის წინ „გორდამ“ საკუთარი საინფორმაციო გამოშვების გაკეთება დაიწყო, რომელიც ეთერში კვირაში ორჯერ გადის. საინფორმაციო გამოშვება ძირითადად სამთავრობო ღონისძიებებს აშუქებს.

Subscribers Halted Agreements With Telavi Cable TV in Protest
Hundreds of subscribers halted agreements with the cable TV-station in protest because the Telavi based cable TV stopped transmission of the programs of the independent TV-Companies Maestro and Kavkasia.
Members of the Telavi district office of the Conservative Party also joined the demonstration against the cable TV “Gorda.”
The representative of the Conservative Party Giorgi Mosiashvili reported to the Kakheti News Center that many subscribers do not pay fees in protest and are ready to cover the debts if the Gorda renews transmission of the Maestro and Kavkasia.
The Telavi based cable TV Gorda has about 5 thousand subscribers in Telavi. The TV administration does not comment on the protest of the subscribers.
The cable TV stopped transmission of the programs of Maestro and Kavkasia on September 29. The administration clarified that delay was caused by technical problems but despite many promises they have not restored the transmission of the independent companies. The administration of the Gorda TV refuses to transmit programs of the Telavi based independent company Tanamgzavri.
On November 25-26 the Telavi cable TV stopped transmission of the Channel II of the public broadcasting when the opposition parties started rallies in Tbilisi. Initially, the Channel II was switched off on November 18 when the initiative group of the Public Assembly held meeting with their supporters in Telavi.
Short time ago, the Gorda started to release its own news program which is aired twice a week. The news program mostly covers the governmental activities.