შეუსრულებელი გარიგება
ზაზა კოლელიშვილის სახელგანთმული ფილმი „გარიგება“ ეკრანებს 20 წლის შემდეგ გაგრძელების სახით უბრუნდება. „გარიგება 2“-ს გადაღება უკვე დასრულებულია. გადაღებები ამჟამადაც კახეთის სოფელ აკურაში მიმდინარეობდა.
სახლის მეპატრონე, ნინო შილდელაშვილი გადამღებ ჯგუფს მასთან დადებული პირობის შეუსრულებლობაში ადანაშაულებს და აცხადებს, რომ მის სახლში გადაღების ნებართვის სანაცვლოდ, ზაზა კოლელიშვილსა და „გარიგება 2“-ის პროდუსერს სულ რაღაც 400 ლარი უნდა გადაეხადათ.
გადაღებების დასრულების შემდეგ, გადამღებმა ჯგუფმა ნინო შილდელაშვილის სახლი და სოფელი აკურა ისე დატოვა, რომ ეს სიტყვიერი შეთანხმება არ შეუსრულებია.
ნინო შილდელაშვილმა დახმარებისთვის „ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ მიმართა. ფილმის პროდიუსერმა და რეჟისორმა „ადამიანის უფლებათა ცნტრთან“ ამ თემაზე საუბარი არ ისურვეს.
ნინი შილდელაშვილი კი აპირებს, გადამღებ ჯგუფს სასამართლოში უჩივლოს და ამ გზით მიაღწიოს სიტყვიერი გარიგების შესრულებას.

Zaza Kolelishvili’s famous movie Garigeba (“a deal”) comes back to screen after 20 years. Garigeba 2 has already been completed. The filming has been taking place in the village Akura of Kakheti region.
The owner of the house Nino Shildelashvili blames the crew in violating the agreement condition and states that for the permission of filming in her house, Zaza Kolelishvili and the producer of Garigeba 2 had to pay just 400 GEL.
After completing the filming, the crew left Nino Shildelashvili’s house and the village Akura without fulfilling the verbal agreement.
Nino Shildelashvili contacted Human Rights Center for help. The producer and the director did not wish to talk about this topic with Human Rights Center.
Nino Shildelashvili is going to submit a complaint in Court and reach the fulfillment of verbal agreement this way.