საზოგადოებრივი მაუწყებლის დირექტორი იტყუება
გმირთა მოედანზე ვეტერანთა მხარდასაჭერ აქციაზე 4 იანვარს აქციის მონაწილეებმა საზოგადოებრივი მაუწყებლისადმი უკმაყოფილება გამოხატეს. მათი თქმით, საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველი არხი სათანადოდ არ აშუქებს თბილისში მიმდინარე ვეტერანთა აქციებს.
3 იანვარს გმირთა მოედანზე პოლიციამ დაარბია მოშიმშილე ომის ვეტერანები, რომლებიც საკუთარ გაუსაძლის ეკონომიკურ მდგომარეობას აპროტესტებდნენ. 11 ვეტარენი დააკავეს და 4 იანვარს გაათავისუფლეს, 400-400 ლარით დააჯარიმების შემდეგ.
„ინტერპრესნიუსმა“ გაავრცელა საზოგადოებრვი მაუწყებლის განცხადება, რომლის მიხედვით, „გია ჭანტურიასთვის ვეტერანთა გუშინდელი აქციის გაშუქებასთან დაკავშირებით კრიტიკა მიუღებელია“.
საინფორმაციო სააგენტო ასევე წერს: „ჟურნალისტების კითხვაზე, თუ რატომ არ აშუქებს სათანადოდ „საზოგადოებრივი მაუწყებელი“ ვეტერანების აქციას, მათ დარბევას და შემდგომ მიმდინარე პროცესებს, შესაბამისი ინფორმაცია ჭანტურიამ ტელეფონით გადაამოწმა. შემდეგ კი ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ „ლაივ სინქრონი“ გუშინ 16.00-საათიან საინფორმაციო გამოშვებაში ნამდვილად გავიდა. მისივე თქმით, ეს აქცია ნამდვილად შუქდება და საყვედური მისთვის მიუღებელია“.
ონლაინ გამოცემა civil.ge 4 იანვარს ასევე წერს, რომ  „რუსთავი 2“-ის, „იმედის“ და საზოგადოებრივი მაუწყებლის ყურადღების მიღმა დარჩა 3  იანვარს გმირთა მოედანზე პოლიციის მიერ მოშიმშილე ომის ვეტერანების აქციის დაშლა.
მიუხედავად ამისა, ვეტერანთა აქცებზე პირველი არხის, რუსთავი 2-სა და იმედის რამდენიმე გადამღები ჯგუფი მუშაობდა.

Director of Public Broadcasting Lies
On January 4, 2010, participants of the demonstration in support of veterans, whose rally was previously dispersed in Hero Square, expressed their concern about the activities of Public Broadcasting. They claimed that PB did not highlight the demonstration of the veterans in Tbilisi.
The Interpresnews published a statement from Public Broadcasting which said that “Gia Chanturia cannot accept criticism in regard to highlighting the veterans’ demonstration.”
The News Agency also reported that “journalists asked why the Public Broadcasting failed to highlight the ongoing hunger-strike of veterans, their dispersal and subsequent process properly. Chanturia checked the information with his colleagues and then replied that “Live Synchrony” was aired in the 4:00 pm news program on the day before. He added that the demonstration was actually aired and he could not accept complaints.”
The online newspaper, civil.ge, also reported that Rustavi 2, Imedi TV and Public Broadcasting have turned a blind eye on the breakup of the hunger strike by police in the Tbilisi center on January 3.
Nevertheless, film crews from Public Broadcasting, Rustavi 2 and Imedi TV worked on the veteran’s hunger strike.