ისრაელმა დავით ბაქრაძეს ვიზიტის გადადება ურჩია
ისრაელის ქნესეთის თავმჯდომარე რივენ რივლინმა თავის ქართველ კოლეგა დავით ბაქრაძეს ისრაელში ვიზიტისგან თავის შეკავება და აღნიშნული სტუმრობის გადადება სთხოვა. ამის შესახებ ინფორმაციას სააგენტო ynetnews.com ავრცელებს .
რივლინის განმარტებით, მისი მოთხოვნა დაკავშირებულია შიდა და გარე პოლიტიკურ გარემოებებთან, ნაწილობრივ კი - ებრაელი ბიზნესმენების საქართველოში დაკავებასთან.
ებრაელი ბიზნესმენები რონი ფუქსი და ზეევ ფრენკელი 2010 წლის ოქტომბერში დააპატიმრეს. მათ ბრალი ქრთამის აღებაში ედებათ.
ისრაელში საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე დავით ბაქრაძის ვიზიტი მომავალ კვირას უნდა შემდგარიყო.
ynetnews.com-ს მიერ დავით ბაქრაძის  ვიზიტთან დაკავშირებით გავრცელებულ ინფორმაციაზე საქართველოს პარლამენტში კომენტარისგან თავს იკავებენ.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ პარლამენტის თავმჯდომარის პრესსამსახურის ხელმძღვანელმა, მაკა გიგაურმა განუცხადა, ინფორმაციას თავად დავით ბაქრაძესთან მოგვიანებით გადაამოწმებს.

Knesset Speaker Asks Davit Bakradze to Delay his Visit to Israel
Rivlin explained that the request is a product of internal and external political circumstances, and that they relate in part to Israeli businessmen jailed in Georgia.
Israeli businessmen Rony Fuchs and Ze'ev Frankel were detained in October of 2010. They are accused of taking a bribe.
According to ynetnews.com, Georgian Parliament restrains from commenting on the corresponding information.
As the head of Georgian Parliament Press Service Maka Gigauri stated to interpressnews, she will later double-check this information to Davit Bakradze.