სოზარ სუბარი: “ვარდების რევოლუციას სახრეების რევოლუცია დაასრულებს”
„ქართული პარტია“ საპარლამენტო არჩევნების 2011 წლის ოქტომბერში ჩატარებას ითხოვს. როგორც პარტიის ლიდერმა სოზარ სუბარმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, იმ შემთხვევაში, „თუ ხელისუფლება ხალხის ნებას არ დაჰყვება, ჩინოვნიკებს კაბინეტებიდან სახრეებით გამორეკავენ“.
„ჩვენი მთავარი გამოწვევა საპარლამენტო არჩევნებია, რომელიც კონსტიტუციით წელს, ოქტომბერში უნდა ჩატარდეს. ხელისუფლებას არჩევნების ჩატარება 2012 წელს სურს, რაც იქნება არალეგიტიმური და უკანონო. თუ ისინი ხალხის ნებას არ დაჰყვებიან, მაშინ მათ კაბინეტებიდან სახრეებით გამოვრეკავთ და ვარდების რევოლუციას სახრეების რევოლუცია დაასრულებს“, - აღნიშნა სოზარ სუბარმა, რომელმაც დღეს, გურჯაანში, პარტიის რაიონული ოფისი გახსნა.
„კაბინეტებიდან გამოვათრევთ იმ ჩინოვნიკებსაც, რომლებიც „ქართულ პარტიას“ კონფერენციების ჩატარებაში ხელს შეუშლიან ან მოსახლეობასთან შესახვედრად დარბაზებს არ დაუთმობენ“, - განაცხადა სუბარმა.

Sozar Subar: “Rose Revolution will End by Switch Revolution”
Georgian Party requests the conduct of parliamentary elections for October of 2011. As the leader of the political party, Sozar Subar stated to Kakheti Information Center, “if the government does not consider the will of people, government officials will be kicked out of the offices by switches.”
“Our main challence is parliamentary elections which should be conducted in October of this year according to constitution. Government wants to conducts elections for 2010. This will be illegitimate and illegal. If they do not consider the will of people, we will kick them out of the offices by switches and the Rose Revolution will be ended by Switch Revolution,” – noted Sozar Subar who opened up a regional office of the political party in Gurjaani today.
“We will pull out of the offices those officials who are hindering the Georgian Party to conduct  conferences and are not providing halls for meetings with the population,” – stated Subari.