სოფელ გაგიდაში ოთხი ადამიანის მკვლელის ვინაობა დადგენილია
გალის რაიონის დე ფაქტო მილიციამ იმ პიროვნების ვინაობა დაადგინა, რომელმაც  გალის რაიონის სოფელ გაგიდაში ოთხი ადამიანი მოკლა. ინფორმაციას ამის შესახებ აფხაზური მედია ავრცელებს.
გალის რაიონის დე ფაქტო მილიციის უფროსის, ვადიმ ღვინჯიას ინფორმაციით, ეჭვმიტანილი ამავე სოფლის მაცხოვრებელი ოთარ ბარკაიაა. „ამ დროისათვის სამართალდამცავები ეჭვმიტანილის ადგილსამყოფელის დასადგენად და დასაკავებლად მუშაობენ“, - განაცხადა ღვინჯიამ.
დანაშაული გალის რაიონის სოფელ გაგიდაში 19 მარტს მოხდა. ამავე სოფლის მკვიდრი, 75 წლის ვაჟა კვარაცხელია დაბადების დღეს აღნიშნავდა. თვითმხილველთა თქმით, სადღესასწაულო სუფრასთან იმყოფებოდა ოთარ ბირკაიაც, რომელმაც კვარაცხელიას რძალს „თვალი დაადგა“, რის გამოც მას კვარაცხელიას ვაჟმა, მეუღლის შეურაცხყოფისათვის ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. აღსანიშნავია, რომ ბირკაია და სუფრის წევრები ამ დროისათვის არაფხიზელ მდგომარეობაში იმყოფებოდნენ.
აღნიშნული ფაქტის შემდეგ ბირკაიამ იქაურობა დატოვა, თუმცა მცირე ხნის შემდეგ ავტომატით დაბრუნდა და ოჯახის უფროსი ვაჟა კვარაცხელია, მისი ვაჟი, მეზობელი თენგიზ მებონია და მეზობელი სოფლის მკვირდრი, ეროვნებით ოსი, ყოფილი პოლკოვნიკი სულიკო პლიევი მოკლა.
ვადიმ ღვინჯიამ ასევე უარყო ქართული მედიის მიერ გავრცელებული ინფორმაცია, რომ თავდასხმა ძარცვის მიზნით მოხდა.

Murderer of Four People Found in Village Gagidashi
Gali Region de-facto police has uncovered the case of murder of four people in the village Gagidashi of Gali region. The Abkhaz media has disseminated information on the corresponding.
According to the head of Gali region de-facto police Vadim Ghvinjia, the suspect is the resident of the village Gagidashi Otar Barkaia. “The law-enforcement officials are working on the suspect’s detainment right now,” – stated Ghvinjia.
The crime took place in the village Gagidashi of the Gali region on March 19th. 75-year-old village resident Vazha Kvaratskhelia was celebrating his birthday. According to the witnesses, Otar Birkaia who was also present at the feast seemed to like Kvaratskhelia’s daughter-in-law. Kvaratskhelia’s son physically assaulted him as he insulted his wife. Birkaia and others were drunk at that moment.
Birkaia left the place after the incident. However, he came back with a gun in a while and killed the head of the family Vazha Kvaratskhelia, his son, neighbor Tengiz Mebonia and a resident of the neighboring village, an Osettian, former colonel Suliko Pliev.
Vadim Ghvinjia denied the information disseminated by Georgian media as if the motive of attack was pillage.