ადამიანის უფლებათა ცენტრი თელავის თეატრში არსებულ დარღვევებზე გამოძიების დაწყებას ითხოვს
ადამიანის უფლებათა ცენტრი თელავის ვაჟა ფშაველას სახელობის სახელმწიფო აკადემიურ თეატრში არსებულ დარღვევებზე გამოძიების დაწყებას ითხოვს. შესაბამისი მოთხოვნით, უფლებადაცვითი ორგანიზაცია შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს მიმართავს.
შეგახსენებთ, რომ თელავის ვაჟა-ფშაველას სახელობის სახელმწიფო აკადემიური თეატრის თანამშრომლები თეატრის მმართველს დუტა სხირტლაძეს დაუპირისპირდნენ. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, თეატრის თანამშრომლები დუტა სხირტლაძეს ნეპოტიზმში ადანაშაულებენ. მათი თქმით, მმართველი თეატრში რამდენიმე თვეში ერთხელ მიდის, რის გამოც თეატრი პრაქტიკულად აღარ ფუნქციონირებს.
როგორც თანამშრომლები ამბობენ, მმართველი მათ არც ხელფასებს აძლევს. მათივე თქმით, დუტა სხირტლაძეს ბოლოს 22 მარტს, თეატრის დასის შეკრებაზე შეხვდნენ, სადაც იგი მათი მისამართით უცენზურო სიტყვებით იგინებოდა. სწორედ ამ შეხვედრაზე გარდაიცვალა გულის შეტევით მსახიობი ავთანდილ გულიაშვილი.

Human Rights Center Requests Investigation in the Violations Observed in Telavi Theater
Human Rights Center requests investigation in the violations observed in Vazha Pshavela State Academy Theater of Telavi. The organization addressed the Kakheti Agency of Investigation Department of Revenue Service with the corresponding request.
The staff of Vazha Pshavela State Academy Theater of Telavi are at a disagreement with the theater director Duta Skhirtladze. According to Kakheti Information Center, theater staff accuses Duta Skhirtladze of nepotism. According to them, he comes to the theater once in several months. The theater does not function as a result.
According to staff, director does not give them salaries. The last time they met Duta Skhirtladze was March 22nd, at the meeting of theater actors where he sweared on them. The actor Avtandil Guliashvili died as a result of heart attack at this meeting.