სასამართლომ ფუქსს 7-წლიანი, ფრენკელს კი 6-წლიანი პატიმრობა მიუსაჯა
თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლემ ვაჟა ფუხაშვილმა რონი ფუქსს 7-წლიანი პატიმრობა, ზეევ ფრენკელს კი – 6 წლითა და 6 თვით პატიმრობა მიუსაჯა.
მოსამართლემ 100 ათასი ლარის ოდენობის ჯარიმა დააკისრა ფრენკელს, 500 ათასი კი – რონი ფუქსს. ვაჟა ფუხაშვილმა ებრაელი ბიზნესმენები დამნაშავედ სცნო სისხლის სამართლის კოდექსის 339-ე მუხლის მე-3 ნაწილში, რაც სახელმწიფო მოხელისთვის ქრთამის მიცემას ითვალისწინებს. მოსამართლემ განაცხადა, რომ მათ განაჩენის გასაჩივრება 1-თვიან ვადაში, სააპელაციო წესით შეუძლიათ. მათვე აქვთ შესაძლებლობა, რომ პრეზიდენტს დღეიდან მიმართონ შეწყალების თხოვნით.
ებრაელი ბიზნესმენები 2010 წლის 14 ოქტომბერს დააკავეს. ისინი საქართველოს ფინანსთა მინისტრის მოადგილისთვის ქრთამის მიცემაში იყვნენ ბრალდებულნი.

Court Imposed Seven-Year Imprisonment on Fuchs and Six-Year Imprisonment on Frenkiel
Judge at the Tbilisi City Court Vazha Pukhashvili imposed 7-year-imprisonment on Rony Fuchs and 6-year and 6 months imprisonment on Zeev Frenkiel.
The judge imposed fine of 100 000 GEL on Frenkiel and 500 000 GEL on Rony Fuchs. Vazha Pukhashvili found Israeli businessmen guilty under Article 339, Part III of the Criminal Code of Georgia that is giving bribe to an official. The Judge said the defense side can appeal the verdict within one month. They can also submit pardon request to the president of Georgia.
Israeli businessmen were detained on October 14, 2010. They were accused in giving bribe to the deputy minister of finances of Georgia.