საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ეხმაურება humanrights.ge-ს სტატიას - „პრეზიდენტისთვის გაგზავნილი წერილი უკან ბრუნდება“
საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ადამიანის უფლებათა ცენტრის ინტერნეტ-გაზეთის - www.humanrights.ge-ს პუბლიკაციას გამოეხმაურა. კერძოდ - 23 მარტს humanrights.ge-ზე გამოქვეყნებულ სტატიას - „პრეზიდენტისთვის გაგზავნილი წერილი უკან ბრუნდება“.
სტატიაში მოთხრობილი იყო II ჯგუფის ინვალიდის, სიღატაკის ზღვარს ქვემოთ მყოფი გალინა ოგანესიანის ისტორია, რომელმაც პრეზიდენტს ინტერნეტის დახმარებით წერილი მისწერა, მაგრამ უკან უპასუხოდ დაუბრუნდა. „მითითებულ ელექტრონულ მისამართს აქვს მიღების პრობლემა“, - იტყობინებოდა უკან დაბრუნებული წერილი.
ადამიანის უფლებათა ცენტრისთვის გამოგზავნილ წერილში საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ადასტურებს, რომ საქართველოს პრეზიდენტის ინტერნეტ-გვერდს მართლაც ჰქონდა პრობლემები, რის გამოც შეფერხებული იყო მოქალაქეთა წერილების მიღება. აქვე სრული სახით გთავაზობთ საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის  საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსის, ხათუნა ნუცუბიძე მიერ გამოგზავნილ წერილს:
საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია
არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტრს“
მიმდინარე წლის 23 მარტს თქვენი ორგანიზაციის ინტერნეტ გვერდზე  (www.humanrights.ge ) განთავსებულ სტატიასთან - „პრეზიდენტისთვის გაგზავნილი წერილი უკან ბრუნდება“ - დაკავშირებით გაცნობებთ, რომ საქართველოს პრეზიდენტის ინტერნეტ გვერდზე ( www.president.gov.ge ) არსებული სერვისის - წერილი პრეზიდენტს - მიზანია, საშუალება მიეცეს მოქალაქეებს, საფოსტო გზავნილებისა და ადმინისტრაციაში წერილის ჩაბარების გვერდის ავლით, უშუალოდ და შეუფერხებლად მიმართონ საქართველოს პრეზიდენტს არსებულ პრობლემებთან თუ მათთვის საინტერესო საკითხებთან დაკავშირებით. არსებული სერვისის პოპულარობა მისი შექმნის დღიდან იზრდება, რაც ცალსახად ამ პროექტის წარმატებაზე მიუთითებს.
მიუხედავად ამისა, სერვისის გამართული ფუნქციონირების ერთ-ერთი ხელისშემშლელი გარემოება შეიძლება გახდეს საინფორმაციო ტექნოლოგიების მწყობრიდან გამოსვლა, რომელიც გამოწვეულია ინტენსიური კიბერშეტევებით და რომელთა სამიზნეც, სამწუხაროდ, ბოლო პერიოდის განმავლობაში საქართველოს პრეზიდენტის ინტერნეტგვერდია. ამასთან ერთად, მონაცემების დაკარგვის თავიდან აცილების მიზნით ამ სერვისის რეგულირება ხდება ავტომატურ რეჟიმში. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, ზოგიერთ შემთხვევაში ვერ ხერხდება მოქალაქეების მიერ გამოგზავნილი წერილების მიღება.
სერვისის დახვეწის მიზნით, ჩვენთვის მნიშვნელოვანია ყოველი ინფორმაცია არსებული ხარვეზების შესახებ. ზემოაღნიშნული პრობლემების შესახებ საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ინფორმირებული იყო და დღეისთვის აღნიშნული სერვისი მუშაობს შეფერხების გარეშე.

16:21, Saturday, 25.05.2013
President’s Administration Responds to Article “Letter Sent to President Returns” published on humanrights.ge
04.04.2011
The Administration of Georgian President has responded to the article published on the internet-magazine of Human Rights Center – www.humanrights.ge – “Letter Sent to President Returns.”
The article talked about Galina Oganesian, who is severely disabled and lives under poverty line. She had sent an e-mail to the President and had asked for help. The e-mail returned with the error message “the indicated electronic address has a problem of receiving.”
In the letter sent to Human Rights Center, the President’s Administration confirms that the internet page of the President really had problems that hindered the receiving of e-mails. This is the letter of the head of Public Relations Service of the President’s Administration Khatuna Nutsubidze:
The Administration of Georgian President
To the NGO Human Rights Center
We would like to notify you regarding the article “Letter Sent to President Returns” published on your internet page (www.humanrights.ge). The goal of the service Letter to President offered on the internet page of the President of Georgia (www.president.gov.ge) is to enable the citizens to address the President directly and without hindrance regarding the problems and the issues interesting for them. The popularity of the service is increasing that singlehandedly reflects on the success of this project.
However, one of the obstacles for the operation of the service can be the derangement of the information technologies caused by the intensive cyber attacks the target of which, unfortunately, has become the internet page of the President for the recent period. In order to avoid the data losing, this service is regulated in the automatic regime. Consequent from the above mentioned, sometimes we cannot receive the letters sent by the citizens.
In order to improve the service, any information on the existing shortcomings is important for us. The President’s Administration has been informed on the abovementioned problems and the service works without hindrance now.