კოლაგის მოსახლეობას 10 დღეა ელექტროენერგია არ მიეწოდება
გურჯაანის რაიონის სოფელ კოლაგის მოსახლეობას 10 დღეა ელექტროენერგია არ მიეწოდება. როგორც ადგილობრივებმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს აცნობეს, „კახეთის ენერგოდისტრიბუციამ“ აბონენტებს 50-დან 220 ლარამდე დანამატები დააკისრა, რომლის გადაუხდელობის გამო კომპანიამ სოფელს ელექტროენერგიის მიწოდება შეუწყვიტა.
ს/ს „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ გურჯაანის სერვის - ცენტრში განაცხადეს, რომ კოლაგის მოსახლეობა ცუდი გადამხდელია და ვიდრე დავალიანებას არ დაფარავენ, ელექტროენერგიის მიწოდება არ აღუდგებათ.
კოლაგის მაცხოვრებლების თქმით, ისინი საპროტესტო აქციის გამართვას გეგმავდნენ, თუმცა პოლიციიდან დაემუქრნენ, რომ აქციის გამართვის შემთხვევაში ორგანიზატორებს დააკავებდნენ. ამ საკითხზე შს გურჯაანის სამმართველოში კომენტარს არ აკეთებენ.
აღსანიშნავია, რომ 2010 წლის 27 ნოემბერს, გურჯაანის რაიონის ვაზისუბანში მცხოვრებმა 100-მდე ადამიანმა ს/ს „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ წინააღმდეგ საპროტესტო აქცია გამართა. მოსახლეობა ელექტროენერგიის მიწოდების აღდგენას ითხოვდა, რა დროსაც პოლიციამ აქციის სამი მონაწილე უკანონოდ დააკავა. მიუხედავად ამისა, სასამართლომ დაკავებულებს ადმინისტრაციული პატიმრობა შეუფარდა.

Kolagi Population Has Not Been Supplied with Electricity for 10 Days Already
Gurjaani district village Kolagi has not been supplied with electricity for 10 days already. The local residents reported the Kakheti News Center that Kakheti Energy Distribution Company imposed bills from 50 to 220 GEL on each subscriber; unless they pay the bill, the village will not have electricity.
The representatives of the Gurjaani office of the Kakheti Energy Distribution Company said the population of Kolagi village does not pay electricity bills and they will not be supplied with electricity before they pay their bills.
Kolagi residents said they intend to hold protest rallies. However, police officers threatened them with detaining rally organizers. The Gurjaani district police do not comment on the information.
It is noteworthy that on November 27, 2010 about 100 residents of Vazisubani village in Gurjaani district held protest rally against Kakheti Electricity Distribution Company; they requested them to restore electricity supply for their village but the police arbitrarily detained their three participants. The court sentenced them to administrative imprisonment.