პრეზიდენტის ადმინისტრაცია „ელბითისა“ და ხელისუფლების დავის დეტალებზე საუბრისგან თავს იკავებს
ებრაული თავდაცვითი კონცერნის „ელბით მაარახოტისა“ და საქართველოს ხელისუფლების დავის საკითხს, შესაბამისი უწყებები სწავლობენ. ამის შესახებ 12 აპრილს ტრადიციულ ბრიფინგზე პრეზიდენტის პრესსპიკერმა მანანა მანჯგალაძემ განაცხადა.
როგორც მანანა მანჯგალაძემ აღნიშნა, პრეზიდენტის ადმინისტრაცია სხვა დამატებით დეტალებზე საუბრისაგან თავს იკავებს.
ებრაული თავდაცვითი კონცერნის „ელბით მაარახოტი“ საქართველოს ხელისუფლებას 100 მილიონ დოლარს ედავება. როგორც კონცერნის წარმომადგენლები აცხადებენ, კონცერნსა და საქართველოს მთავრობას შორის 40 უპილოტო საფრენი აპარატის მიწოდების შესახებ ხელშეკრულება გაფორმდა, რომლის ღირებულებაც საქართველოს მთავრობას დღემდე არ გადაუხდია.

President’s Administration Restrains from Commenting on Details of Dispute between Israeli Defense Company Elbit Maarakhot and Georgian Government
The dispute between the Israeli Defense Company Elbit Maarakhot and Georgian government is studied by the relevant bodies. The press speaker of the President of Georgia stated the corresponding at the briefing of April 12th.
As Manana Manjgaladze noted, the President’s Administration restrains from commenting on other details.
Israeli Defense Company Elbit Maarakhot alleges that the agreement was made between the company and Georgian government on the deliverance of 40 unmanned aerial vehicles the cost of which 100 million dollars has still not been paid by Georgian government.