დაკავებული ფეხბურთელები, დაკითხვის შემდეგ, გაათავისუფლეს
დაკავებული ფეხბურთელები  დაკითხვის შემდეგ გაათავისუფლეს. გაათავისუფლეს ფეხბურთელები, ბეჭვაია და კირთაძე,  სამართალდამცველები მიერ დაკითხვის შემდეგ, გათავისუფლეს ასევე ქუთაისში დაკავებული ფეხბურთელებიც.
ფეხბურთის ფედერაციაში დღეს საგანგებო ბრიფინგი გაიმართა. „ჩვენ ერთი წელია, ვებრძვით სამსაჯო კომიტეტს, რომ ასეთი ფაქტები აღმოიფხვრას. მივმართავთ უეფა-ს და ფიფა-ს. რაც უნდა სასტიკი გადაწყვეტილება მიიღონ ამ დანაშაულის შესახებ,  აღვასრულებთ. ვინც თავისი გუნდის თამაშებს და მატჩებს ყიდის, ის სამშობლოსაც ადვილად გაყიდის“, -განაცხადა ზვიად სიჭინავამ.
მისივე თქმით, გამოძიება გრძელდება და შესაძლოა, მსგავს კორუფციულ გარიგებებში სხვა საფეხბურთო გუნდებიც გამოვლინდნენ. სიჭინავამ მადლობა გადაუხადა ძალოვანი სტრუქტურების იმ წარმოამდგენლებს, რომლებმაც აღნიშნული კორუფციული სქემა გაშიფრეს.
კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ეროვნულ ჩემპიონატში მონაწილე საფეხბურთო კლუბების ფეხბურთელები 2 მაისს დააკავეს.  გამოძიების ინფორმაციით, მათ ტოტალიზატორების შავი ბიზნესის წარმომადგენლებთან კორუფციული გარიგებები ედებათ ბრალად.
დაკავებული იყვნენ საფეხბურთო კლუბ „სამტრედიის“ კაპიტანი სპარტაკ გოგია, ფეხბურთელი კახაბერ კირთაძე, ზუგდიდის „ბაიას“ კაპიტანი როინ ონიანი, ფეხბურთელი ლევან ვართაგავა და თბილისის „ვიტ- ჯორჯიას“ ფეხბურთელი გიგა ბეჭვაია.
კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის თანამშრომლების განცხადებით, ისინი სისტემატიურად შედიოდნენ კორუფციულ გარიგებაში ტოტალიზატორის შავი ბიზნესის წარმომადგენელთან დავით გაბედავასთან და დიდი ოდენობის თანხის სანაცვლოდ წინასწარ ხელოვნურად განსაზღვრავდნენ თამაშის შედეგებს.
2011 წლის 15 აპრილს გამართული სამტრედიის და ბოლნისის „სიონის“ მატჩი, რომელშიც სამტრედიის გუნდმა აიღო 15 000 ლარი. 2011 წლის 19 აპრილს ჩატარებული თბილისის „დინამოსა“ და ზუგდიდის „ბაიას“ მატჩი, „ბაიას“ გუნდმა აიღო 12 000 ლარი.
2011 წლის 30 აპრილს ჩატარებულ „ვიტ-ჯორჯიასა“ და „სიონის“ მატჩი, „ვიტ-ჯორჯიას“ გუნდმა აიღო 20 000 ლარი.

Football Players Released after Interrogation
Detained football players Bechvaia and Kirtadze have been released after the interrogation. The soccer players detained in Kutaisi are also released.
Georgian Football Federation held special briefing today: “For a year we have been fighting with the referee committee to eradicate such facts. We address Union of European Football Association (UEFA) and International Federation of Football Association; no matter how severe their decision is, we will fulfill it. The one who sells the games and matches of his team, will easily sell his country as well,” – stated Zviad Sichinava.
According to him, the investigation is proceeding and it might be revealed that other football teams are also involved in the similar corruptive agreements. Sichinava thanked the representatives of the law-enforcement organs who revealed this corruptive scheme.
The officials of Constitutional Security Department detained the football players of clubs participating in the national championship on May 2. According to the investigation, they were accused of making corruptive agreements with the representatives of dark business of totalizators.
The following football players were detained: the captain of football club Samtredia Spartak Gogia, football player Kakhaber Kirtadze, the captain of Zugdidi Baia Roin Oniani, football player Levan Vartagava and the football player of Tbilisi Vit-Georgia Giga Bechvaia.
According to the statement of the officials of Constitutional Security Department, they systematically made corruptive agreements with the representative of dark business of totalizators Davit Gabedava and preliminarily planned the results of the game in exchange of large money.
On April 15 of 2011 at the match of Samtredia and Bolnisi Sioni the team of Samtredia received 15 000 GEL. On April 19 of 2011, at the match of Tbilisi Dinamo and Zugdidi Baia, Baia team received 12 000 GEL.
For the match between Vit-Georgia and Sioni held on April 30 of 2011, Vit-Georgia team received 20 000 GEL.