აკაკი მინაშვილი - მოსახლეობის 90% არჩევნების საკითხს პრობლემად არ მიიჩნევს
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრის აკაკი მინაშვილისთვის არსებული საარჩევნო კანონმდებლობის კრიტიკა მიუღებელია. დეპუტატი აცხადებს, რომ მოსახლეობის 90% არჩევნების საკითხს პრობლემად არ მიიჩნევს.
ამის შესახებ აკაკი მინაშვილმა პარლამენტის დღევანდელ პლენარულ სხდომაზე "ქართული დასის" ლიდერ დეპუტატ ჯონდი ბაღათურიას საპასუხოდ განაცხადა, რომელმაც საარჩევნო გარემოს გაუმჯობესებაზე მუშაობის კრახით დასრულებაზე ისაუბრა და დაინტერესდა, თუ როგორ არ რცხვენია ხელისუფლებას არჩევნების იგივე კანონმდებლობით ჩატარებისა.
აკაკი მინაშვილის თქმით, ის, რომ „ქართული დასი“ ტრადიციულად ვერ იგებს არჩევნებს, არ ნიშნავს რომ არჩევნების მიმართ ნდობა არ არსებობს და საერთაშორისო საზოგადოება არ ენდობა და არ აღიარებს არჩევნების შედეგებს.
მინაშვილმა ბაღათურიას მოუწოდა, წაიკითხის ყველა საერთაშორისო დასკვნა და ნახოს, რომ ეუთოც, რომელიც მთავარი დამკვირვებელია ხოლმე არჩევნებზე, საქართველოში ჩატარებულ ყველა არჩევნებს პროგრესულად და ქართველი ხალხის ნების გამომხატველად აფასებს.
„ნახეთ ჩვენი მოსახლეობის გამოკითხვები და კვლევები და იქაც ცალსახად დაინახავთ, რომ საქართველოს მოსახლეობის 90%-ზე მეტი ენდობა ჩატარებულ არჩევნებს და საერთოდ არ მიიჩნევს არჩევნების საკითხს პრობლემად“, – განაცხადა მინაშვილმა.

Akaki Minashvili – 90% of Population Thinks Election Issue Is Not Problematic
MP from the parliamentary majority Akaki Minashvili said he cannot agree with the criticism about current election law. The MP said 90% of the Georgian population does not think that election issue is problematic.
Akaki Minashvili made the statement in reply to the MP Jondy Bagaturia from the opposition party Georgian Group at the plenary session today. Bagaturia said the work on the development of the election environment failed and he wondered why the government is not ashamed to hold the next elections with the same law.
Minashvili said the fact that the Georgian Group never wins the election does not mean that people and international community do not trust the elections. Minashvili suggested Bagaturia to read all international conclusions and see that the OSCE, which always monitors elections in Georgia, evaluates the elections in Georgia as progressive which demonstrates the will of the Georgian population.
“You should see the poll results among our population which states that more than 90% of them trust the elections and does not think that election issue is a problem in the country,” said Minashvili.