ქუთაისში „თავისუფალი საქართველოს“ ადგილობრივი ლიდერი გოგი წულაია დააკავეს
ქუთაისში, ქალაქის ცენტრში, პოლიტიკური მოძრაობა „თავისუფალი საქართველოს“ ადგილობრივი ლიდერი გოგი წულაია დააკავეს.
როგორც „ინტერპრესნიუსის“ კორესპონდენტი ქუთაისიდან იუწყება, წულაია მაშინ დააკავეს, როცა საპროტესტო აქციას მართავდა.
გოგი წულაია, თანაპარტიელებთან, ერთად საღებავებით ნაგვის უნრებზე აკეთებდა წარწერებს: „მიშა, წადი!“
საპატრულო პოლიციამ მას ბორკილები დაადო და წინასწარი დაკავების საკანში გადაიყვანეს.
„თავისუფალი საქართველო“ გოგი წულაიას დაკავებას მალევე გამოეხმაურა. პარტია ხელისუფლებას განსხვავებული აზრის მქონე ადამიანების დევნაში ადანაშაულებს.
„აღნიშნული ფაქტი წარმოადგენს ხელისუფლების მხრიდან რეპრესიების გაგრძელებას იმ ადამიანების მიმართ, ვისაც გააჩნია განსხვავებული აზრი და არსებული რეჟიმის წინააღმდეგ საკუთარ პროტესტს გამოთქვამს“, - აცხადებენ პარტიაში
„თავისუფალ საქართველო“ წულაიას დაკავებას უკავშირებს რამდენიმე დღის წინ გამართულ ბრიფინგს, სადაც რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარემ ხელისუფლება გააკრიტიკა.
პარტიის პრესსამსახურის ინფორმაციით, გოგი წულაია ქუთაისის პოლიციის დროებითი დაკავების იზოლატორში გადაიყვანეს.

Leader of Kutaisi Office of Free Georgia Gogi Tsulaia Detained
Interpresnews’ correspondent in Kutaisi reported that Tsulaia was arrested when he was holding protest demonstration.
Gogi Tsulaia, together with party members, was writing on the rubbish bins in the street: “Misha, GO!”
Patrol police officers detained him and took to a pretrial detention setting.
Free Georgia immediately responded to Gogi Tsulaia’s detention and blamed the government of persecuting people with different opinion.
“This fact is continuation of the governmental oppression on the people who have different opinion and protests the activities of the current authority,” said the party members.
Free Georgia connected Tsulaia’s detention with the briefing where the head of the regional office criticized the government.
According to the press-center of the political party, Gogi Tsulaia was taken to a Kutaisi Police Pretrial Detention Setting.