მურმან დუმბაძე გაცილებით უკეთ არის
„სახალხო კრების“ აჭარელი აქტივისტის მურმან დუმბაძის ადვოკატი მარეხ მგალობლიშვილი აცხადებს, რომ მურნამ დუმბაძე გაცილებით უკეთ არის, ვიდრე ორი დღის წინ იყო.
„ჩვენ ისევ ვითხოვთ მისთვის რენტგენის გადაღებას, რადგან ეჭვი გვაქვს, რომ შესაძლოა ნეკნები ჰქონდეს დაზიანებული. რაც შეეხება მის ჯანმრთელობას, ამჟამად გაცილებით უკეთ არის, ვიდრე ორი დღის წინ იყო. წამლებსაც აღარ სვამს. მასთან ექიმი შედის ხოლმე და მის ჯანმრთელობის მდგომარეობას ამოწმებს“, - აღნიშნა მარეხ მგალობლიშვილმა.
მურმან დუმბაძე სამართალდამცავებმა დაუმორჩილებლობის ბრალდებით 26 მაისს, თბილისში, საპროტესტო აქციის დაშლის დროს დააკავეს. თბილისის საქალაქო სასამართლომ დაკავებულს 30 დღით პატიმრობა შეუფარდა. პატიმარი თელავის იზოლატორშია მოთავსებული. დუმბაძე სასტიკად არის ნაცემი და მთელ სხეულზე დაზიანებები აღენიშნება. დაკავებულს თელავის იზოლატორში 2 დღის განმავლობაში არ მიეწოდებოდა საკვები და დროულად ვერ მიიღო სამედიცინო დახმარება.

Murman Dumbadze’s Health Situation Improved
Marekh Mgaloblishvili, the lawyer of the Public Assembly activist from Adjara Murman Dumbadze states that his health situation has improved.
“We are requesting to take X-ray as his ribs might be injured. As for his health, he feels a lot better now. He does not take medicines anymore. The doctors periodically check on his health,” – noted Marekh Mgaloblishvili.
Murman Dumbadze was detained by the law-enforcement officials on May 26th during the crackdown of the protest rally due to the charge of disobiedience to police. Tbilisi City Court imposed 30-day imprisonment against the detainee. The prisoner is placed in Telavi detainment cell. Dumbadze is severly beaten and has numerous injuries on the body. For two days he has been deprived of food and medical help.