„მედიაპალიტრის“ არაგეგმურმა შემოწმებამ მედიასახლის მუშაობა შეაფერხა
შემოსავლების სამსახურის აუდიტის დეპარტამენტის მიერ 7 მაისს „მედიაპალიტრის“ ექვს სხვადასხვა სტრუქტურაში დაუგეგმავ შემოწმებას მედიასახლის მუშაობაში მცირე შეფერხებები მოჰყვა.
როგორც მედიასახლ „პალიტრის“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის ხელმძღვანელმა, მარიკა დარჩიამ განაცხადა, შეფერხებები იყო გაზეთების დისტრიბუციასთან დაკავშირებით.
„გუშინ განვითარებულ მოვლენებს მცირე შეფერხებები მოჰყვა. სტამბიდან გაზეთების გატანა  ცოტა გვიან მოხდა. გავრცელების სამსახურები ამას ძალიან გაგებით მოეკიდნენ. დაელოდნენ ჩვენ  გაზეთებს. ცოტა გვიან მიიღო ჩვენმა მკითხველმა ის გაზეთები, რომელიც დღეს ჩვენი მედიასახლიდან გამოდის. როგორც ვიცი, ამ დროისთვის, დალუქულ პოლიგრაფიულ საწყობებსაც აღებენ“, - განაცხადა მარიკა დარჩიამ.
მისივე თქმით, ეჭვის საფუძველს იძლევა ის, რომ ერთდროულად ექვსი აბსოლუტურად განსხვავებული და დამოუკიდებელ ორგანიზაციაში შემოწმება ერთდროულად დაიგეგმა.
„ჩვენ იმედს გამოვთქვამთ, რომ ეს დიდ შეფერხებებს არ გამოიწვევს. როდესაც ერთდროულად ექვს, აბსოლუტურად განსხვავებული და დამოუკიდებელ, ორგანიზაციაში ერთად იგეგმება შემოწმება, ეს ეჭვის საფუძველს აჩენს. მედიასამსახურებს ეს შემოწმება არ შეხებია, მაგრამ, როდესაც შედიხარ და დიდი კორპორაციის ქოლგის ქვეშ მყოფ ექვს სხვადასხვა ორგანიზაციას ერთდროულად ამოწმებ, რა თქმა უნდა, ეჭვის საფუძველი არის“, - განაცხადა მარიკა დარჩიამ.
შემოსავლების სამსახურის აუდიტის დეპარტამენტმა „მედიაპალიტრის“ ექვს სხვადასხვა სტრუქტურაში არაგეგმური შემოწმება გუშინ ერთდროულად დაიწყო, დაილუქა რამდენიმე ობიექტი, ზოგიერთ მათგანზე ამ დროისთვის ლუქი დროებით მოხსნილია.

Unscheduled Audit of the Mediapalitra Impeded the Work of Media House
The unscheduled audit of the media holding Mediapalitra by the Revenue Service impeded the work of Media House to some extent.
As the head of the Public Relations Department of Media House Marika Darchia stated the problems were noted in distribution of newspapers.
“Yesterday’s development slightly impeded our work. The newspapers were taken to the printing house later than planned. The services of dissemination understood us. They waited for our newspapers. Our readers received our newspaper a bit late. As far as I know the sealed polygraphic stores are now being opened,” – stated Marika Darchia.
According to her, simultaneous audit of six absolutely different and separate organizations of the Media House raises doubt.
“We hope that this will not lead to serious obstructions. When the inspection is planned in six absolutely different and independent organizations, this raises serious doubt. This inspection did not concern the media services but when you enter six different organizations which are under one big corporation, of course, this raises suspicion,” – stated Marika Darchia.
The Audit Department of the Revenue Service started unscheduled inspection in six different enterprises of Mediapalitra. Several units were sealed. The seal has been opened on several of them by now.