„სახალხო კრების“ ცხელი ხაზი გაუჩინარებულთა ოჯახებისთვის
„სახალხო კრების“ ინფორმაციით, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და „სახალხო კრების“ შეჯერებული სიების საფუძველზე ამ დრომდე დაკარგულად 48 ადამიანი ითვლება. „სახალხო კრება“ მიმართავს ყველას თუ ვინმეს რაიმე ინფორმაცია გააჩნია დაკარგულ პირთა მდგომარეობის შესახებ, დაუკავშირდნენ ცხელ ხაზზე 832 218-40-36, 218-40-37.
„იმ მუდმივი ტერორისა და ზეწოლის პირობებში, რასაც 26 მაისის შემდეგ ხელისუფლება საკუთარი მოქალაქეების მიმართ ახორციელებს, შესაძლებელია გაუჩინარებულთა სიაში შესული ადამიანების ნაწილი მართლაც მიმალულია, მაგრამ ასევე მნიშვნელოვანია ის ინფორმაცია, რომელსაც რამდენიმე თვითმხილველი და არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენელი ავრცელებს, დარბევისა და შემდგომ, პოლიციის განყოფილებებში სასტიკად ცემის შედეგად, გარდაცვლილთა რაოდენობასთან დაკავშირებით“, - აღნიშნულია „სახალხო კრების“ განცხადებაში.

Hot Line of Public Assembly for the Families of Disappeared
According to Public Assemly, according to the lists of NGOs and Public Assembly, 48 people are still considered to be disappeared. Public Assembly addresses everybody who has some kind of information regarding the disappeared to contact on the hot line 832 218-40-36; 218-40-37.
“In the terms of constant terror and pressure exercised by the governmet against their citizens, it is possible that some people included in the list of the disappeared are hiding, but the information disseminated by several witnesses and NGOs regarding the severe beating of the demonstrators in the police departments and the number of deaths is also important,” – reads the Public Assembly statement.