„რესპუბლიკელები“ წყლის მრიცხველების დამონტაჟებისთვის მოსახლეობისგან ფულის ამოღებას აპროტესტებენ
„რესპუბლიკური პარტია“ კომპანია „ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერის“ მიერ დაწყებულ ინდივიდუალური გამრიცხველიანობის პროცესის დროს მოსახლეობისთვის ფულის გადახდის ვალდებულების დაკისრებას აპროტესტებს.
როგორც „რესპუბლიკური პარტიის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა თინა ხიდაშელმა დღეს საგანგებო ბრიფინგზე განაცხადა, კომპანიასა და ქალაქის მერიას შორის პრივატიზაციის შედეგად დადებული ხელშეკრულების თანახმად, „ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერი“ ვალდებული იყო, ყოველგვარი დამატებითი გადასახადების გარეშე დაემონტაჟებინა მრიცხველები და ამასთანავე ამ პროცესის პირველი ეტაპი იმავე ხელშეკრულების შესაბამისად უკვე დასრულებული უნდა იყოს.
„რესპუბლიკელების“ თქმით, ხელშეკრულების 12-ე მუხლში ცალსახად წერია, რომ მრიცხველების დამონტაჟება უნდა მომხდარიყო ისე, რომ აღნიშნულს არ გამოეწვია მომხმარებლის დამატებითი დანახარჯები. ასევე, ხელშეკრულებაში წერია, რომ კოლექტიური მრიცხველებით კორპუსების გამრიცხველიანება, ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 4 წლის განმავლობაში უნდა დასრულებულიყო. ხელშეკრულება ძალაში 2008 წლის 14 მაისიდან შევიდა. შესაბამისად, თბილისის კორპუსების ნახევარი, თინა ხიდაშელის თქმით, ამ ეტაპისთვის მაინც უნდა იყოს გამრიცხველიანებული.
„რესპუბლიკური პარტია“ თბილისის მერიისგან მოითხოვს, შეასრულოს მასზე დაკისრებული ვალდებულება და თბილისის ტერიტორიაზე უზრუნველყოს მრიცხველების უფასო დამონტაჟება.

Republicans Protesting against Requesting Money from the Residents for Constructing Numerators
Republican Party protests against the obligation of the residents to pay for constructing the individual numerators - the process started by the company Georgian Water and Power.
As one of the leaders of Republican Party Tina Khidasheli stated at the special briefing held today, according to the agreement made between the company and Tbilisi City Hall, Georgian Water and Power was obligated to construct the numerators for free, without any additional fees and  the first stage of this process was supposed to be already complete.
According to Republicans, article 12 of the agreement singlehandedly states that the construction of numerators should not have caused the additional expenses for the subscribers. Also, the agreement states that the construction of collective numerators should have been completed no later than 4 years after the enforcement of the agreement. The agreement took effect starting from May 14 of 2008. Accordingly, half of Tbilisi apartment buildings, according to Tina Khidasheli, should already have had numerators constructed.
Republican Party requests that Tbilisi City Hall fulfills its obligation and ensures free construction of numerators in Tbilisi territory.