ერიკ ფურნიე ქართული მედიის სისუსტეებზე საუბრობს
საფრანგეთის ელჩი საქართველოში ერიკ ფურნიე ჟურნალ „თბილისელებთან“ ქართულ მედიაში არსებულ პრობლემებზე საუბრობს.
ჟურნალისტის კითხვაზე, შეაფასოს ქართული მედია და მიუთითოს მის ნაკლზე დიპლომატიური შეზღუდვების გარეშე, საფრანგეთის ელჩი პასუხობს, რომ უამრავ ანგარიშებშია აღწერილი ქართული მედიის სუსტი მხარეები.
„არხები, რომლებზეც ვერავინ გეტყვით, ვის ეკუთვნის; მთავარი რედაქტორები, რომლებიც თემებს თვითნებურად ირჩევენ; ჟურნალისტები, რომლებიც სამსახურის დაკარგვის შიშით თვითცენზურას მიმართავენ; პროფკავშირის არარსებობა საავტორო უფლებების დასაცავად; კვალიფიკაციის ნაკლებობა, რაც უმრავლესობას საშუალებას აძლევს, შეუმოწმებელი ინფორმაცია გაავრცელოს; დაპირისპირებული დებატების არარსებობა; მოკლედ, არასრულყოფილი ინფორმაცია, რომელიც პროვინციებში ხშირად ხელმისაწვდომი არ არის“, - აცხადებს ერიკ ფურნიე.

Eric Fournier Talks about the Weaknesses of Georgian Media
Ambassador of France to Georgia Eric Fournier talked about the problems in Georgian media with the magazine Tbiliselebi.
On the question of the journalist how he would assess the weaknesses of Georgian media without diplomatic restrictions, the French Ambassador states that the problems of Georgian media are often noted in different reports.
Eric Fournier noted on TV channels with unclear owners, main editors who willfully choose the topics; journalists who apply self-censorship in fear of losing job; absence of Trade Unions for the protection of authorship rights; lack of qualification as a result of which the unchecked information is often disseminated and the problem of information access in the regions.