დუშეთის პოლიციის უფროსი და 2 თანამშრომელი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ დუშეთის პოლიციის უფროსი ვახტანგ დიდიძე და პოლიციის თანამშრომლები ლევან კოხრეიძე და ზურაბ ყორბესაშვილი დააკავა.
მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, დაკავების ოპერაცია 23 ივნისს, შუადღეს, დუშეთის ცენტრში ჩატარდა. დაკავებას გენერალური ინსპექციის უფროსი გიორგი გეგეჭკორი ხელმძღვანელობდა. გავრცელებული ინფორმაციით, პოლიციის თანამშრომლებს ბრალად ქრთამის აღება ედებათ. ისინი შს დუშეთის სამმართველოში ვაკანტურ ადგილზე დანიშვნაში დახმარების სანაცვლოდ მოქალაქისგან თანხას ითხოვდნენ.
დაკავებიდან რამდენიმე საათის შემდეგ დუშეთის პოლიციის უფროსი ვახტანგ დიდიძე და ამავე სამმართველოს დეტექტივ-გამომძიებელი ლევან კოხრეიძე გაათავისუფლეს. დუშეთის პოლიციის უფროსმა თანამდებობა უკვე დატოვა. ზურაბ ყორბესაშვილს კი წინასწარი პატიმრობა შეეფარდა.

Head of Dusheti Police and Two Police Officers Detained
MIA General Inspection detained head of Dusheti district police Vakhtang Dididze and police officers Levan Kokhreidze and Zurab Korbesashvili.
Information Center of Mtskheta-Mtianeti reported that a special operation was carried out in Dusheti center on June 23, midday. Head of General Inspection Giorgi Gegechkori was leading the operation. Reportedly, the police officers were accused of bribery. They requested money from a person for employing him at the Dusheti police department.
Several hours after the detention, Vakhtang Dididze and detective-investigator Levan Kokhreidze were released. The chief police officer has already resigned. Zurab Korbesashvili was sent to pretrial imprisonment.