საქართველოს შსს სამხრეთ ოსეთის დე ფაქტო კოლეგებთან თანამშრომლობს
ე.წ. სამხრეთ ოსეთში, ქართველი სამართალდამცველების თხოვნით, ქართველ ძებნილს ეძებენ. ამის შესახებ სააგენტო „რესი“ იუწყება.
კერძოდ, ქართული მხარის თხოვნით, ოსი ძალოვანები ვალერიან დანდურიშვილს ეძებენ. იგი ქართული მხარის მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე მძიმე დანაშაულის ჩადენისთვის იძებნება და თავი ოკუპირებულ ტერიტორიას – ახალგორის რაიონს შეაფარა.
ცხინვალის დე-ფაქტო უშიშროების კომიტეტის ინფორმაციით, ოსურ მხარეს საქართველოს შსს-მ 22 ივნისს თხოვნით მიმართა, დაეკავებინა საქართველოს სამი მოქალაქე – ვალერიან დანდურიშვილი, ანზორ პარკაძე და ალექსანდრე ნინოშვილი.
ორი მათგანი – პარკაძე და ნინოშვილი ოსმა მილიციელებმა 22 ივნისსვე, ახალგორის რაიონში დააკავეს. დაკავებულები ოსუმა მხარემ ქართველ სამართალდამცველებს ახალგორის რაიონის სოფელ მოსაბრუნთან 23 ივნისს გადასცა.

Georgian MIA to Cooperate with South Ossetia De Facto Colleagues
In the so-called South Ossetia, by the request of Georgian law-enforcement, an individual declared to be wanted by Georgian police is searched.
By the request of Georgian side, Ossetian law-enforcement is looking for Valerian Dandurishvili. He was sought in the Georgia controlled territory for grave crime and took shelter in the occupied territory – Akhalgori region.
According to the information of Tskhinvali De-Facto security committee, Georgian MIA addressed the Ossetian side on June 22nd with the request to arrest three citizens of Georgia – Valerian Dandurishvili, Anzor Parkadze and Aleksandre Ninoshvili.
Two of the detainees Parkadze and Ninoshvili were detained on the same day on June 22nd, in Akhalgori region. The detainees were transferred to Georgian law-enforcement by Ossetian side on June 23rd.