ადვოკატის მტკიცებით, სასამართლომ უდანაშაულო ადამიანს სამუდამო პატიმრობა მიუსაჯა
შეკვეთილ მკვლელობაში მსჯავრდებულ ზურაბ სოლომნიშვილის ადვოკატი თამარ წერეთელი თბილისის სააპელაციო სასამართლოს უკანონო განაჩენის გამოტანაში ადანაშაულებს.
როგორც პრესკონფერენციაზე თამარ წერეთელმა განაცხადა, მისი დაცვის ქვეშ მყოფის მიმართ არანაირი მტკიცებულება არ მოიპოვებოდა საქმეში და ყოველგვარი მტკიცებულების გარეშე სოლომნიშვილს უვადო პატიმრობა მიუსაჯეს.
ადვოკატის განცხადებით, ზურაბ სოლომნიშვილი სრულიად უდანაშაულოა.
„მკვლელობა ქილერის მიერ მაღალპროფესიონალურად არის შესრულებული. ჩვენ არ გვაინტერესებს ვინ იყო რეალური დამნაშავე. ჩვენ ვითხოვთ სოლომნიშვილის გამართლებას“, - განაცხადა ადვოკატმა და დასძინა, რომ აღიარებითი ჩვენება სოლომნიშვილს წამების და ფიზიკური ზეწოლის ქვეშ დააწერინეს.
ზურაბ სოლომნიშვილს თბილისის სააპელაციო სასამართლომ რამდენიმე დღის წინ მსჯავრი დასდო შპს „თბილისის ყვითელი ავტობუსის“ ერთ-ერთი ხელმძღვანელის გია წულაძის შეკვეთილ მკვლელობაში და მას უვადო პატიმრობა მიუსაჯა.

According to Lawyers, the Court Passed Life Sentence against Innocent Person
Tamar Tsereteli lawyer of Zurab Solomnishvili a convict charged with the ordered murder accuses Tbilisi Appellate Court in passing illegitimate decision.
As Tamar Tsereteli stated at the press conference, there is no evidence in the case against his client and the life sentence has been passed without presenting any evidence.
According to the lawyer, Zurab Solomnishvili is completely innocent.
“The murder has been performed by highly professional killer. We are not interested in the real criminal. We are asking to justify Solomnishvili,” – stated lawyer and added that Solomnishvili was made to write the confessional testimony under the torture and physical pressure.
Several years ago Tbilisi Appellate Court convicted Zurab Solomnishvili in the ordered murder of one of the heads of Tbilisi Yellow Autobus Gia Tsuladze .