„სამოქალაქო ფრონტის“ საგანგებო განცხადება
17 ივლისს, გამთენიისას, პოლიციელებმა „სამოქალაქო ფრონტის“ ერთ–ერთი წევრი აკაკი დარასელია დააკავეს. დარასელიას ბრალად ედება ნარკოტიკული ნივთიერების შენახვა–მოხმარება. (260-ე მუხლის მეორე ნაწილი).
გვსურს სრული პასუხისმგებლობით განვაცხადოთ, რომ სამართალდამცავების მიერ წაყენებული ბრალდება არ შეესაბამება რეალობას და ანტისახელისუფლებო პოზიციის მქონე მოქალაქეებზე გამოცხადებული დევნის გაგრძელებაა.
აკაკი დარასელია აქტიურად იყო ჩართული სამოქალაქო–საპროტესტო გამოსვლებში. რაც ხელისუფლების მხრიდან მასზე ანგარიშსწორების მიზეზი გახდა.
დარასელიას პირად ჩხრეკას არ ესრებოდნენ არც მოწმეები არც ადვოკატი. ასევე ადვოკატისა და მოწმეების დასწრების გარეშე განხორციელდა მისი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკა. რაც კიდევ უფრო ამყარებს ჩვენს ვარაუდს, რომ აღნიშნული დაკავება ოპოზიციურად განწყობილი მოქალაქეების დაშინებას ისახავს მიზნად.
აკაკი დარასელიას სასამართლო პროცესს, თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის კოლეგია 18 ივლისს განიხილავს.

Alarming Statement of Civil Front
In the morning of July 17th the policemen detained one of the members of the Civil Front Akaki Daraselia. Daraselia is charged with the possession and usage of drugs. (Part II of the article 260 of Criminal Code).
We would like to state with full responsibility that the charge imposed by the law-enforcement is false and aims to continue persecution of anti-governmental citizens.
Akaki Daraselia was actively involved in the civil protests that became a reason to take revenge against him.
Daraselia’s private search was not attended by the witnesses or a lawyer. His apartment was also searched without the present of the witnesses and a lawyer. This development confirms our suspicion that the detention aims to intimidate oppositionists.