ოზურგეთის გამგებელი 180 ათასი ლარის მითვისებაში თანამონაწილეობის ბრალდებით არის დაკავებული
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი ტაკიძე 180 ათასი ლარის მითვისებაში თანამონაწილეობის ბრალდებით არის დაკავებული.
მთავარი პროკურატურის ინფორმაციით, ტაკიძე ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის დასუფთავების სამსახურის უფროს მერაბ კურდღელაშვილისგან დამატებით დიდი ოდენობით ქრთამის 20 ათასი ლარის აღებაშია ბრალდებული.
როგორც პროკურატურაში განმარტავენ, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის საქმიანობის შემოწმების შედეგად აღმოჩენილი დარღვევების გამო, დაკავებულია დასუფთავების სამსახურის უფროსი მერაბ კურდღელაშვილი. იგი ბრალდებულია 2010-2011 წლებში ბიუჯეტიდან მიღებული მილიონ ათი ათასი ლარიდან 180 ათასი ლარის მითვისებაში.
გამოძიების ინფორმაციით, კურდღელაშვილს სამსახურებრივ მფარველობას უწევდა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი ტაკიძე. გამოძიება გრძელდება.
დანაშაულის დამტკიცების შემთხვევაში, ტაკიძეს 15-წლამდე პატიმრობა ემუქრება. საქართველოს პროკურატურის ანტიკორუფციული დეპარტამენტი სახელმწიფო დაწესებულების მიერ საბიუჯეტო თანხების ხარჯვის კანონიერების შესწავლას განაგრძობს.

Ozurgeti Governor Detained for Complicity in Appropriation of 180,000 GEL
Governor of Ozurgeti municipality Giorgi Takidze is arrested under the charge of appropriation of 180 thousand GEL.
According to the Office of Main Prosecutor, Takidze is charged with taking 20,000 GEL-bribe from Merab Kurdghelashvili, head of the Cleaning Service of Ozurgeti.
As the Office of Prosecutor explains, due to the violations revealed after the inspection of work of Ozurgeti municipality the head of cleaning service Merab Kurdghelashvili has been detained. He is charged with appropriation of 180 thousand GEL out of million and ten thousand GEL received from the 2010-2011 budget.
According to the investigation, Kurdghelashvili was under the patronage of the Governor of Ozurgeti municipality Giorgi Takidze. The investigation is underway. In case the crime is affirmed Takidze will face 15-year imprisonment. The anti-corruption department of Georgian Office of Prosecutor continues to study the legality of budget spending.