დუშეთში ტონობით წყალი იღვრება, მუშების გაფიცვა გრძელდება
დუშეთში, რუსთაველის ქუჩაზე, სასმელი წყლის დაზიანებული მილიდან ტონობით წყალი იღვრება. როგორც რუსთაველის ქუჩის მაცხოვრებლებმა მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადეს, მოსახლეობას წყალი კვირაში ორჯერ რამდენიმე საათით მიეწოდება, დაზიანებულ მილს კი ყურადღებას არავინ აქცევს.
„მილია დაზიანებული და გუბეები დგას. დუშეთის წყალმომარაგების სერვის-ცენტრს მივმართეთ, მაგრამ პრობლემა ჯერ არ მოუგვარებიათ,“- აღნიშნა რუსთაველის ქუჩაზე მცხოვრებმა ნათელა ვერძეულმა.
საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის დუშეთის სერვის-ცენტრის დირექტორი ვახტანგ ყიფშიძე კომენტარს არ აკეთებს.
შეგახსენებთ, რომ წყალმომარაგების კომპანიის დუშეთის სერვის ცენტრის სამსახურის ტექნიკური განყოფილება პარალიზებულია. ათზე მეტი მუშა პროტესტის ნიშნად გაფიცულია. ისინი სერვის-ცენტრის ხელმძღვანელს გულგრილობასა და კორუფციაში ადანაშაულებენ და თანამდებობიდან მის გადადგომას ითხოვენ.

Tones of Water Spilling in Dusheti, Workers’ Strike Ongoing
At Rustaveli St. in Dusheti tones of water has been spilling from the damaged pipe of drinking water. As the residents of Rustaveli St stated to Mtskheta-Mtianeti Information Center, the population is provided with water twice a week for several hours. Nobody pays attention to the damaged pipe.
“The pipe is damaged and there are puddles everywhere. We addressed Dusheti water provision service center but they have not solved the problem yet,” – noted the resident of Rustaveli St. Natela Verdzeuli.
The director of Dusheti service center of United Water Provision Company of Georgia Vakhtang Kipshidze does not comment on the issue.
The technical department of Dusheti Service Center of Water Provision Company is paralyzed. More than ten workers are on strike. They are blaming the head of the service center in indifference and corruption and are requesting his resignation.