ტექნიკური უზუსტობა თუ აუქციონი წინასწარ ცნობილი შედეგებით?!
თბილისის მერიის მიერ დედაქალაქში ახალი სავაჭრო ჯიხურების განთავსების უფლებასთან დაკავშირებით გამოცხადებული 4 აუქციონი 7, 9, 15 და 16 ნოემბერს უნდა ჩატარდეს. თუმცა, გაზეთმა „რეზონანსმა“ ახალი ჯიხური აუქციონის ჩატარებამდე ორი კვირით ადრე, 2 ნოემბერს, საბურთალოს რაიონში, ბულაჩაურისა და იოსებიძის ქუჩების გადაკვეთაზე აღმოაჩინა.
ამ თემაზე გაზე(თ „რეზონანსის“ 4 ნოემბრის ნომერში გამოქვეყნდა სტატია სათაურით - „აუქციონი წინასწარ ცნობილი შედეგებით?!“
თბილისის მერია ბულაჩაურის ქუჩაზე დადგმული ჯიხურის აღმოჩენის გამო მედიასაშუალებებს მადლობას უხდის. მერიის განცხადების ტექსტს უცვლელად გთავაზობთ: „გვსურს, მადლობა გადავუხადოთ ყველა იმ მედიასაშუალებას, რომელმაც აღმოაჩინა და მოგვაწოდა ინფორმაცია ბულაჩაურის ქუჩაზე მდებარე ჯიხურის შესახებ. მოგახსენებთ, რომ აღნიშნულ ადგილზე გამოცხადებულია აუქციონი. თუმცა, მოხდა ტექნიკური უზუსტობა, რის გამოც ბოდიშს ვუხდით, როგორც ჯიხურის მეპატრონეს, ისე აუქციონში მონაწილეობით დაინტერესებულ პირებს. აღნიშნულ მისამართზე აუქციონი ძალაში რჩება. ხოლო 14 აგვისტოს გაცემული ნებართვის საფუძველზე დადგმული ჯიხურის ადგილის შეცვლა მოხდება. ერთი წლის შემდეგ, როდესაც მისი იჯარის ვადა ამოიწურება, ჯიხურის მფლობელს შესაძლებლობა ექნება, მონაწილეობა მიიღოს აუქციონში“.
თბილისში სავაჭრო ჯიხურების განთავსების უფლების მოსაპოვებლად 4 აუქციონი გაიმართება. მასზე სულ 223 ფართი იქნება გამოტანილი, სადაც გამარჯვების შემთხვევაში მეწარმეები ჯიხურების დადგმას 5 წლის ვადით შეძლებენ.

Technical Mistake or Auction with Preliminarily Known Results?
Four auctions on new trading booths in the capital announced by the Tbilisi City Hall are scheduled for November 7, 9, 15 and 16, 2011. But on November 2, Newspaper “Resonance” found the trading booth two weeks before the scheduled auctions in Saburtalo district, at the corner of Bulachauri and Iosebidze streets.
“Resonance” published the article about the issue in its November 4 issue – “Auction with Preliminarily Known Results?!”
The Tbilisi City Hall thanked to the media sources for having discovered the booth in Bulachauri Street and states: “We are grateful to all media sources who discovered and reported about the booth from Bulachauri street. We would like to note that we have announced auction on this spot too. However, it is a technical mistake and we apology to the owner of the booth and other people who intend to participate in the auction. The auction for the spot will be held. As for the booth, which was placed in Bulachauri Street based on the permission issued on August 14, will be replaced. Within a year, the lease agreement expires and the owner will have chance to participate in the auction.”
Four auctions are scheduled for obtaining the right to place trading booths in Tbilisi. The number of placement spots is 223; the winners will be allowed to place their booths for the next five years.