სტუდენტური ქველმოქმედება
სტუდენტურმა ორგანიზაციამ ,,სტუდენტური ნაბიჯი პროგრესისკენ“ თბილისობის დღესასწაულზე გამართა საქველმოქმედო აქცია „სტუდენტ არტ“, რომელშიც სამხატვრო აკადემიის სტუდენტები მონაწილეობდნენ. აქცია ითვალისწინებდა ნამუშევრების გამოფენა-გაყიდვას.
ფერწერული ნახატების, სკულპტურების, ხელნაკეთი სამკაულების და სხვა ნამუშევრების გაყიდვიდან შემოსული თანხით სტუდენტებმა 3 ნოემბერს, საერთაშორისო საქველმოქმედო ჰუმანიტარულ ასოციაცია „ბეთელს“ აუცილებელი ჰიგიენის ნივთები და ტკბილეული მიართვეს.
„ბეტელის“ დირექტორის ლიანა ჩოფლიანის განმარტებით, „ბეთელი“ ძვ. ებრაულად ღმერთის სახლს ნიშნავს. თბილისში „ბეთელის“ მოხუცთა თავშესაფარი 2005 წლიდან ფუნქციონირებს. აქ დღეს 43 მოხუცი ყავთ, მათ შორის არიან აფხაზეთიდან და ცხინვალიდან დევნილები, ერთი ჩეჩენიც ლტოლვილი. თავშესაფარს, ძირითადად, უცხოეთიდან აფინანსებენ სხვადასხვა ქრისტიანული ორგანიზაციები.
მიუხედავად იმისა, რომ „ბეთელი“ შედარებით კეთილმოწყობილია და მოხუცებს აქვთ უკეთესი პირობები, ვიდრე სხვა მოხუცთა თავშესაფრებს, პრობლემები აქაც არსებობს.
არასამთავრობო ორგანიზაცია ,,სტუდენტური ნაბიჯი პროგრესისკენ“ დამფუძნებელი ამირან ლაფაჩიძე მოხუცებს დაპირდა, რომ სტუდენტები თავიანთ წვლილს შეიტანენ თავშესაფრის პრობლემების დაძლევაში.

Students’ organization “Students Towards Progress” held charity action “Students Art” during Tbilisoba celebration with participation of students of Art Academy. Art-works were exhibited and sold during the event.
On November 3, students bought hygiene items and sweats for the charity humanitarian association “Beteli” with the money earned from the sale of paintings, sculptures, handmade jewelry and other works.
Director of the Beteli Liana Chopliani clarified that Beteli is ancient Jewish name of the God. The shelter of elderly people “Beteli” was founded in Tbilisi in 2005. The shelter hosts 43 old people now; among them are IDPs from Abkhazia and Tskhinvali and one refugee from Chechnya. The shelter gets funds mostly from religious organizations from abroad.
Although Beteli is comfortable and there old people have better conditions than in other shelters, they still have some problems.
The founder of the NGO Students towards Progress Amiran Lapachidze promised the old people the students will assist the shelter in resolution of their problems.