დასუფთავების გადასახადი ისევ ელექტროენერგიის ტარიფზე იქნება მიბმული
10 ნოემბერს სააპელაციო სასამართლომ განიხილა „ქრისტიან-დემოკრატების“ სარჩელი, რითაც დენის ტარიფზე დასუფთავების გადასახადის დაკავშირების გაუქმებას ითხოვდნენ.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ ქდმ-დან აცნობეს, სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა საკრებულოს გადაწყვეტილება და „ქრისტიან-დემოკრატების“ სარჩელი არ დააკმაყოფილა.
ქდმ-ს წარმომადგენლების, გიორგი ახვლედიანის და ჯაბა სამუშიას განცხადებით, საკრებულოს გადაწყვეტილების გამო თბილისის მოსახლეობის 90 პროცენტის სოციალური მდგომარეობა კიდევ უფრო დამძიმდა.
„აღნიშნული ფაქტი კიდევ ერთხელ მიუთითებს, რომ სასამართლო არაობიექტურია. წინააღმდეგ შემთხვევაში, მას არ გაუჭირდებოდა აღნიშნული სარჩელის დაკმაყოფილება და საკრებულოს უსამართლო გადაწყვეტილების შეჩერება, რადგან ჩვენი სამართლებრივი არგუმენტაცია მყარი და კარგად დასაბუთებული იყო“, - განაცხადა გიორგი ახვლედიანმა.
მოძრაობის ლიდერების განცხადებით, ისინი საკრებულოს გადაწყვეტილებას ყველა ვადის დაცვით საკასაციო წესით უზენაეს სასამართლოშიც გაასაჩივრებენ.

On November 10, the Appeal Court discussed suit of the Christian-Democrat Party where they requested to abolish connection between cleaning and electricity taxes.
Representatives of the CDP reported to the Interpresnews that the Appeal Court did not change the decision of the Tbilisi City Council and did not satisfy the suit of the political party.
Giorgi Akhvlediani and Jaba Samushia from the CDP stated that recent decision of the City Council complicated the social conditions of 90% of Tbilisi population.
“The fact again proved that the Court acts impartially. Otherwise they would have easily satisfied our suit and suspend unfair decision of the City Council because our arguments were quite valid and well-grounded,” said Giorgi Akhvlediani.
The CDM leaders said they will appeal against the decision of the City Council at the Supreme Court too.