ბიძინა ივანიშვილის ახლობლების დევნა გრძელდება
ბიძინა ივანიშვილის პრესსამდივნოს მიერ გავრცელებული ინფორმაციით, დაკავებულია ბიძინა ივანიშვილის დისშვილის მეგობარი ზაზა კობახიძე.
ზაზა კობახიძე ვაზიანის სამხედრო ბაზაზე მსახურობდა. ზაზა კობახიძეს ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა უკვე შეუფარდეს, ოფიციალურ ბრალად მას იარაღის უკანონო შენახვა ტარება წაუყენეს.
დაკავებამდე რამდენიმე დღით ადრე, ის დაკითხვაზეც იმყოფებოდა. სამართალდამცველებს  ზაზა კობახიძისგან აინტერესებდათ, თუ რა სახის ურთიერთობა ჰქონდა ბიძინა ივანიშვილის დისშვილთან. ზაზა კობახიძემ მათ აუხსნა, რომ ბიძინა ივანიშვილის დისშვილთან ბავშვობიდან მეგობრობდა და ისინი წარმოშობით ერთი სოფლიდან იყვნენ.
ზაზა კობახიძე სამართალდამცველებმა კვირას, 6 ნოემბერს, საკუთარ საცხოვრებელ სახლთან დააკავეს, როცა ის სამების საკათედრო ტაძარში კობახიძეების გვარის კურთხევაზე მიდიოდა.

Bidzina Ivanishvili’s Relatives Are Still Persecuted
Bidzina Ivanishvili’s press-center spread information about detention of a friend of the businessman’s nephew Zaza Kobakhidze.
Zaza Kobakhidze was a military servant at the Vaziani military base. He was sentenced to two-month pretrial detention for arbitrarily possession of firearms.
Several days before the detention, he was interrogated by law enforcement officers, who inquired his relation with Ivanishvili’s nephew. Zaza Kobakhidze told them they had been friends since childhood and they came from one village.
Law enforcement officers detained Zaza Kobakhidze near his house on November 6 when he was going to the St. Trinity Cathedral for the blessing of his family name.