პარლამენტმა საპენსიო ამნისტია დაამტკიცა
პარლამენტმა საპენსიო ამნისტიასთან დაკავშირებული კანონი დაამტკიცა. დღევანდელი პლენარული სხდომის დაწყებისას, პარლამენტმა მესამე მოსმენით კენჭი უყარა ამნისტიის შესახებ კანონს.
მიღებული გადაწყვეტილებით, პენსიონერებს 2011 წლის 1 ნოემბრამდე (1 აპრილის ნაცვლად) შეცდომით ზედმეტად დარიცხული პენსიის უკან დაბრუნება აღარ მოუწევთ. კერძოდ, იმ შემთხვევაში, როცა ზედმეტი თანხის დარიცხვა პენსიონერის მიერ არასწორი მონაცემების წარდგენას მოჰყვა.
შესაბამისი თანხა ლეგალიაზაციას დაექვემდებარება და მასზე არ გავრცელდება კანონის ის მოთხოვნა, რომლის მიხედვითაც, ზედმეტად დარიცხული პენსიის დაბნრუნება კომპეტენტური ორგანოს გადაწყვეტილებით არის შესაძლებელი.

Parliament Approved Pension Amnesty
The Parliament adopted the law on pension amnesty. The parliament put the Law on Amnesty on motion soon after the plenary session started.
According to the new law, the retired people will not have to return additionally allocated pension before November 1, 2011 (instead April 1). More precisely, if the extra money was allocated due to incorrectly provided data by the pensioner.
The corresponding funds will be legalized and the requirement of the law to recover the additionally allocated pensions based on the decision of corresponding agency. The draft-law was initiated by MP Giorgi Godabrelidze from the majority.