პეტრე ცისკარიშვილს „პულტზე თითის დამჭერი“ ჰყავს
„სხვისი პულტების გამოყენება“, პარლამენტის ჩვეული და გადაუჭრელი პრობლემაა. თუმცა, ასეთ შემთხვევაში სხვა დეპუტატის პულტს დეპუტატი თითს მაშინ აჭერს, როცა მისი კოლეგა დარბაზში არ იმყოფება, ან სხდომას არასაპატიო მიზეზით აცდენს, ან კიდევ დარბაზში დეპუტატთა საკმარისი რაოდენობა არ არის და სხვისი პულტის გამოყენება საკითხის გატანის ერთადერთი საშუალებაა.
ამ ტრადიციული პრობლემების გარდა, „პალიტრა ტვ“-მ აღმოაჩინა, რომ საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი პეტრე ცისკარიშვილი დარბაზში კი ზის, მაგრამ პულტს თვითონ თითს არ აჭერს და ამ ფუნქციას მის გვერდით მჯდომი გიორგი იმნაძე ასრულებს.
თავად ცისკარიშვილი ამბობს, რომ მის მაგივრად ხმას ხანდახან აძლევენ და იქვე დასძენს, რომ ასე, „ოკულტური ქვების რჩევით“ იქცევა.

MP Petre Tsiskarishvili Has “Hired a Person to Press His Button”
“Pressing other MP’s button” is common and unresolved problem of the parliament. However, as a rule it happens when an MP misses a session and his/her colleague presses his/her button or when there are not enough MPs in the hall and pressing other MP’s button is a good tool to vote for the favorable issue.
Apart those traditional problems, palitra.tv discovered that leader of the Parliamentary Majority Petre Tsiskarishvili does not press the button even when he attends the session and MP Giorgi Imnadze presses the button instead him who is sitting next to him.
Tsiskarishvili said his colleague really participates in the ballot instead him and added that “occult stones suggested him to do it.”