მასწავლებელი ივანიშვილისთვის მოქალაქეობის დაბრუნების მიზნით ხელმოწერების შეგროვების გამო სამსახურიდან გაათავისუფლეს
„სამოქალაქო ერთობის“ საკოორდინაციო საბჭოს წევრის ბაია ამაშუკელის განცხადებით, ვარკეთილის 215-ე საჯარო სკოლის ფიზკულტურის მასწავლებელი ლევან ჯაჯვანი ბიძინა ივანიშვილისთვის მოქალაქეობის დაბრუნების მიზნით ხელმოწერების შეგროვების გამო სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
ამის შესახებ ამაშუკელმა „პირველს“ ზურაბ ვაზაგაშვილის სახელობის დარბაზ „ჯაზუში“ „სამოქალაქო ერთობის“ პრესკონფერენციის დაწყებამდე განუცხადა.
„რამდენიმე დღის წინ ლევან ჯაჯვანთან სახლში 3 პოლიციელი მივიდა და პირადი მონაცემები ჩაიწერა, 2-3 დღეში კი ჯაჯვანი სკოლის დირექტორმა დაიბარა და გათავისუფლების შესახებ ამცნო. ყველასთვის ცხადია, რომ აღნიშნული ივანიშვილის მხარდამჭერი ხელმოწერების შეგროვებას უკავშირდება. ლევან ჯაჯვანი აპირებს, დირექტორის ბრძანება სასამართლოში გაასაჩივროს და ჩვენ მას მხარში დავუდგებით“, - განაცხადა ამაშუკელმა.
ცნობისთვის, ზურაბ ვაზაგაშვილის სახელობის დარბაზ „ჯაზუში“ ივანიშვილისთვის მოქალაქეობის დაბრუნების მოთხოვნით ხელმოწერების შეგროვება მიმდინარეობს.
შტაბის უფოსის შალვა მექვაბიშვილის თქმით, ამ დროისთვის დაახლოებით 80 ათასამდე ხელმოწერაა შეგროვებული.

Teachers Sacked for Collecting Support Signatures for Restoration of Ivanishvili
Coordinating Council Member of the Civil Unity Baia Amashukeli said teacher of Varketili based public school # 215 Levan Jajvani was sacked because he was collecting signatures for the restoration of Bidzina Ivanishvili’s citizenship.
Amashukeli reported news agency Pirveli about Jajvani’s dismissal before the press-conference of the Civil Unity started in Zurab Vazagashvili Hall “Jazu”.
“Several days ago three police officers visited Levan Jajvani at home and recorded his personal data. 2-3 days later the school director called Jajvani and informed him about dismissal. It is clear that the fact is connected with his collecting signatures for the restoration of Ivanishvili’s citizenship. Levan Jajvani intends to appeal to court against the director’s decision and we will support them in it,” said Amashukeli.
Collection of signatures for the restoration of Ivanishvili’s citizenship is going on in Zurab Vazagashvili’s Hall “Jazu”.