გაზეთი „ბათუმელები“ დავით დევნოზაშვილის დაკითხვას ითხოვს
გაზეთ „ბათუმელების“ დირექტორმა  მზია ამაღლობელმა შინაგან საქმეთა მინისტრ ვანო მერაბიშვილს წერილი გაუგზავნა და იმ პირის დაკითხვა მოითხოვა, რომელიც „ბათუმელების“ მტკიცებით, მისი  ჟურნალისტი დააშანტაჟა და დაემუქრა მას.
ამის შესახებ Media.Ge-ს უთხრა ნესტან ცეცხლაძემ,  „ბათუმელების“ მიერ დაფუძნებული ინტერნეტ-გამოცემა ნეტგაზეთის მთავარმა რედაქტორმა.
გამოცემის ცნობით, ჯორბენაძე 2009 წლის 25 ნოემბერს ბათუმში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს შენობაში, შანტაჟის გზით, „ვინმე დავითი“ სპეცსამსახურებთან თანამშრომლობას აიძულებდა. ჟურნალისტმა პროკურატურას მაშინვე მიმართა, თუმცა ამ პირის ვინაობა ვერ დადგინდა.
მიმდინარე წლის 20 ნოემბერს „ბათუმელებმა“ თავად  მიაკვლია მას,  ის ძალოვანი სტრუქტურების თანამშრომელი დავით დევნოზაშვილი აღმოჩნდა. მის სახლში მზია ამაღლობელთან ერთად „ბათუმელების“ მიერ დაფუძნებული „ნეტგაზეთის“ რედაქტორი ნესტან ცეცხლაძეც მივიდა. მათ გამოიძახეს საპატრულო პოლიცია, რომელმაც ზემდგომ ხელმძღვანელებთან სატელეფონო საუბრის შემდეგ იქაურობა მიატოვეს, ისე, რომ არანაირი ოქმი  არ შეუდგენიათ.
ნესტან ცეცხლაძემ  media.Ge-ს განუცხადა,  რომ გამოცემა  შს მინისტრისთვის გაგზავნილ წერილში ასევე ითხოვს, შეადგინა თუ არა მათ მიერ გამოძახებულმა საპატრულო პოლიციამ ოქმი, და თუ შეადგინა, ის გამოცემას  მიაწოდოს.
„ვითხოვთ, სწრაფად დასრულდეს გამოძიება და ინფორმაცია მოგვეწოდოს ჩვენც, დაინეტრესებულ მხარეს და საზოგადოებასაც“, - თქვა  ნესტან ცეცხლაძემ.
მისი განცხადებით, თავად თედო ჯორბენაძემაც მიმართა აჭარის მთავარ პროკურატურას და დევნოზაშვილის დაკითხვა მოითხოვა.

The Batumelebi Demands Davit Devnozashvili’s Interrogation
Mzia Amaglobeli, director of The Batumelebi newspaper, petitioned to Vano Merabishvili, the Minister of Internal Affairs of Georgia, demanding the interrogation of the person who allegedly blackmailed and threatened the Batumelebi journalist; Nestan Tsteskhladze, the Editor-in-chief of the Batumelebi’s online newspaper Netgazeti told Media.ge about it.
According to the edition, on November 25, 2009 at the MIA building Batumi, certain Davit compelled journalist Tedo Jorbenadze, coordinator of the Batumelebi investigative team, to cooperate with Special Forces through blackmail. The journalist immediately appealed to the Prosecutor’s Office but the person was not identified yet.
On November 20 Batumelebi tracked down the aforementioned person who appeared to be a law enforcement officer, Davit Devnozashvili. Nestan Tstskhladze visited him at home together with Mzia Amaglobeli. They called the patrol police who, after over-phone consultations with the senior management, quit the scene without filing any kind of protocol.
Reporting to Media.ge Nestan Tstskhladze said they requested in their letter to MIA to be notified whether the patrol police had filed a protocol and if so, the edition requests a copy of the protocol.
“We request prompt solution of the case and to update us, interested part and entire society about the information,” said Nestan Tstskhladze.
Tedo Jorbenadze has also appealed to the Adjara Main Prosecutor’s Office and requested to interrogate Devnozashvili.