სიღნაღის გამგებლის დაკავების შესახებ გავრცელებული ინფორმაცია არ დასტურდება
კახეთის გუბერნატორის პირველი მოადგილე გიორგი სიბაშვილი უარყოფს გავრცელებულ ინფორმაციას სიღნაღის მუნიციპალიტეტის ყოფილი გამგებლის ნოდარ კოჭლამაზაშვილის დაკავების შესახებ.
„გამორიცხულია. კოჭლამაზაშვილი არავის დაუჭერია. ის სამსახურიდან პირადი განცხადებით წავიდა“, - განუცხადა სიბაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს.
შეგახსენებთ, რომ სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებელი ნოდარ კოჭლამაზაშვილი თანამდებობიდან დღეს გაათავისუფლეს. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, გამგებლის მოხსნა საგზაო სამსახურის თანამშრომლების საქმეს უკავშირდება, რომლებიც სამსახურის უფროსთან რეზო ტუხაშვილთან ერთად რამდენიმე დღის წინ, საბიუჯეტო თანხების არამიზნობრივად ხარჯვის ბრალდებით დააპატიმრეს. დაუდასტურებელი ინფორმაციით, გამგებელი საგზაო სამსახურის ხელმძღვანელთან კორუფციულ გარიგებაში იმყოფებოდა. ასევე, არაოფიციალური ინფორმაციით, სამართალდამცავებს გადაწყვეტილი ჰქონდათ სიღნაღის გამგებლის დაკავება, თუმცა გამგებელი დაპატიმრებას მისი შვილის ავთანდილ კოჭლამაზაშვილის და კახეთის გუბერნატორის გიორგი ღვინიაშვილის დახმარებით გადაურჩა. ავთანდილ კოჭლამაზაშვილი საქართველოს მთავარ პროკურატურაში პროკურორად მუშაობს, კახეთის გუბერნატორი კი ნოდარ კოჭლამაზაშვილის ნათესავია.
ნოდარ კოჭლამაზაშვილი სატელეფონო ზარებს ამ დრომდე არ პასუხობს. სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვალეობას გამგებლის მოადგილე ალექსანდრე ბოქოლიშვილი ასრულებს.

Kakheti region deputy governor Giorgi Sibashvili denied the spread information about the detention of former Signagi district governor Nodar Kochlamazashvili.
“It is impossible. Nobody has arrested Kochlamazashvili. He resigned based on his own application,” Sibashvili told the ICK.
Nodar Kochlamazashvili was resigned from his position today. According to the ICK, the motive of his dismissal was case of transport department. Reportedly, several days ago employees of the department were detained together with the head of the same department Rezo Tukhashvili for unreasonable expenditure of budget funds. According to unverified information, the district governor had made a corruptive deal with Tukhashvili. Allegedly, the law enforcement officers intended to arrest the governor, but he escaped the detention with the support of his son Avtandil Kochlamazashvili and Kakheti region governor Giorgi Gviniashvili. His son is a prosecutor in the Chief Prosecutor’s Office of Georgia; and Gviniashvili is the relative of the family.
Nodar Kochlamazashvili has not replied to our phone calls yet. His former deputy Aleksandre Bokolishvili implements the governor’s duties.