„ქართული ოცნება“ კახეთში ოფისების დაქირავებას ვერ ახერხებს
ბიძინა ივანიშვილის საზოგადოებრივი მოძრაობა „ქართული ოცნების“ წარმომადგენლები კახეთში რაიონული ფილიალებისთვის ოფისების დაქირავებას ვერ ახერხებენ. ამ ინფორმაციას ადამიანის უფლებათა ცენტრის კახეთის ოფისი ავრცელებს.
უფლებადაცვითი ორგანიზაციის ინფორმაციით, კერძო პირები „ქართული ოცნების“ წარმომადგენლებს ოფისების მიქირავებაზე უარს ზეწოლის გამო ეუბნებიან.
„კერძო მესაკუთრეებზე ზეწოლას კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს თანამშრომლები ახორციელებენ. მათ ნარკოტიკების ან იარაღის აღმოჩენით და დაპატიმრებით ემუქრებიან. ჩვენი ინფორმაციით, ამ საკითხს შს მინისტრის მოადგილის გია ლორთქიფანიძის ძმა დავით ლორთქიფანიძე კურირებს“, - აღნიშნეს „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის ოფისში გამართულ შეხვედრაზე ოპოზიციური პარტიების წარმომადგენლებმა. შეხვედრაზე პოლიტიკური ნიშნით ადამიანებზე ზეწოლის და დევნის ფაქტებზე საუბრობდნენ.

Georgian Dream Cannot Manage to Rent Offices in Kakheti
The representatives of public movement Georgian Dream led by Bidzina Ivanishvili cannot manage to rent offices for regional branches in Kakheti. Kakheti office of Human Rights Center disseminates this information.
According to human rights organization, some natural persons are refusing to rent out offices to representatives of Georgian Dream due to outside pressure.
“Officials of Kakheti Agency of Constitutional Security Department are pressuring private owners. They were threatened with drug and gun planting and arrest. According to our information, Davit Lortkipanidze, brother of deputy head of Ministry of Internal Affairs (MIA) Gia Lorktkipanidze supervises this issue,” – representatives of oppositional parties noted at the meeting held in Kakheti office of Human Rights Center. The meeting regarded facts of politically motivated persecutions.