დედოფლისწყაროს გამგებელი და საკრებულოს თავმჯდომარე საკუთარ თავს სისტემატიურად აჯილდოებენ
დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგებელი ნიკოლოზ შანშიაშვილი და საკრებულოს თავმჯდომარე ლევან ბაღაშვილი ფულად ჯილდოებს არ იკლებენ. გამგებელმა და საკრებულოს თავმჯდომარემ ადგილობრივი ბიუჯეტიდან საკუთარ თავს ჯილდო - 2360 ლარის ოდენობით ნოემბერშიც გამოუწერეს.
ოფიციალური ინფორმაციით, 2011 წლის მაისის თვეში, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგებელმა და საკრებულოს თავმჯდომარემ, ჯილდოს სახით, ცალკ - ცალკე 2360 ლარი აიღეს, ხოლო თანამშრომლებზე კი 58 760 ლარი გაიცა. ნოემბრის თვეში გამგებელზე და საკრებულოს თავმჯდომარეზე გაცემულმა ჯილდომ, სათითაოდ, 2360 ლარი შეადგინა, ხოლო თანამშრომლებზე კი 55 840 ლარი გაიცა.
პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ დედოფლისწყაროს ორგანიზაციის ხელმძღვანელი თამილა გურაშვილი დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგეობის და საკრებულოს თანამშრომლებზე ფულადი ჯილდოების გაცემის ფაქტს აპროტესტებს.
„დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ხელმძღვანელებს ხალხის კეთილდღეობისთვის არაფერი გაუკეთებიათ, რომ საკუთარ თავებს ჯილდოებს აძლევენ. რატომ თვლიან თავს ჯილდოს ღირსად, როცა მუნიციპალიტეტში ხალხის 80% სიღატაკის ზღვარს ქვემოთ იმყოფება, შიმშილის ზღვარზე არიან და სიცივეში ცხოვრობენ. ერთ-ერთი ქალბატონი შიმშილისგან ქუჩაშიც კი წაიქცა. ეს პირდაპირ აღმაშფოთებელია. ხალხს ლუკმა პური ენატრება, ისინი კი ჯილდოებს იღებენ. ისინი მხოლოდ პირად კეთილდღეობაზე ზრუნავენ“, - აღნიშნა თამილა გურაშვილმა.

Dedoplistskaro District Governor and Chairman of Municipal Board Systematically Make Presents for Themselves
Dedoplistskaro district governor Nikoloz Shanshiashvili and chairman of the municipal board Levan Bagashvili often receive money awards. In November, they received bonus of 2 360 GEL from the local budget based on their own instructions.
According to official information, in May of 2011district governor and chairman of the municipal board received 2 360 GEL each as bonus; their colleagues received 58 760 GEL in total. In November the governor and the board chair received 2 360 GEL each and allocated 55 840 GEL for their colleagues.
Head of district office of the Free Democrats Tamila Gurashvili protested the release of bonuses to the employees of the district administration and municipal board.
“They did not do anything good for the local people to deserve similar presents. Why do they think that they deserve bonuses while 80% of the local population lives below poverty level, are starving and live in cold. A woman fainted in the street because of hunger. It is astonishing. People are dreaming about food and they are giving presents to each other. They bother only about their own welfare,” said Tamila Gurashvili.