„ქართული ოცნების“ ახალგაზრდულმა ორგანიზაციამ პარლამენტის წინ საპროტესტო აქცია გამართა
პარლამენტის ყოფილი სპიკერისა და ექს პრემიერ მინისტრის, ზურაბ ჟვანიას გარდაცვალებიდან 7 წლისთავზე „ქართული ოცნების“ ახალგაზრდული ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა პარლამენტის წინ საპროტესტო აქცია გამართეს.
როგორც ახალგაზრდული ორგანიზაციის წარმომადგენელმა, ცოტნე ზურაბიანმა განაცხადა, ზურაბ ჟვანიას გარდაცვალებიდან 7 წელი გავიდა და ამ დრომდე საზოგადოებას კვლავ აქვს პასუხგაუცემელი კითხვები, საქმის გამოძიება კი დასრულებული არ არის.
მისივე განცხადებით, მოითხოვენ საქმის ობიექტურ გამოძიებას და რეალობის დადგენას. როგორც ზურაბიანი აღნიშნავს, საქმე ბუნდოვანი და გამოუძიებელია.
„სამოქალაქო საზოგადოება არ შეეგუება შერჩევით მართლმსაჯულებას და უსამართლობას. „ქართული ოცნების“ ახალგაზრდული ფრთა პერმანენტულად გამართავს სხვადასხვა სახის საპროტესტო აქციებს, რომელიც მიმართული იქნება უკანონობის აღმოსაფხვრელად საქართველოში. მთავარია, გაიაზროს მმართველმა გუნდმა, რომ მსგავსი ტიპის მოვლენები ვერ იქნება მივიწყებული, მიჩუმათებული. სამოქალაქო საზოგადოება „ქართული ოცნების“ ახალგაზრდული ფრთა ბოლომდე დაიცავს თითოეული ადამიანის უფლებას“, - განაცხადა ცოტნე ზურაბიანმა.
აქციაში 50-მდე ახალგაზრდა მონაწილეობდა, ისინი აქციაზე ზურაბ ჟვანიას ფოტოებით მივიდნენ. მათ „ქართული ოცნების“ მაისურები და კაშნები ეკეთათ.

Youth Organization of the Georgian Dream Assembled In front Of the Parliament
Members of the Georgian Dream’s Youth Organization held a protest assembly in front of the Parliament on the seventh anniversary of Zurab Zhvania’s death, who occupied positions of the speaker of the parliament and prime-minister of Georgia in different times.
Tsotne Zurabiani from the Georgian Dream’s youth wing said seven years have passed since Zurab Zhvania’s death and society still have questions about the accident; the investigation has not finished yet either.
Zurabiani said they request impartial investigation of the accident and estimation of the truth. He said the case is obscure and uninvestigated.
“Civil society cannot put up with the selective justice in the country. Youth wing of the Georgian Dream will permanently hold assemblies to protest various violations, which will aim to eradicate illegality in the country. The ruling party must acknowledge that society cannot forget similar accidents. Our youth wing of the Georgian Dream will always protect the rights of each citizen,” said Tsotne Zurabiani.
About 50 young people participated in the assembly; they were holding Zurab Zhvania’s photos. Participants were wearing t-shirts and scarves of the Georgian Dream.