სააპელაციო სასამართლომ სოფიკო ნიკოლაშვილის საჩივარი დაუშვებლად სცნო
თბილისის სააპელაციო სასამართლომ დაუშვებლად სცნო სოფიკო ნიკოლაშვილის სააპელაციო საჩივარი, რომლითაც ის წინასწარი პატიმრობის შეფარდების შესახებ გურჯაანის რაიონული სასამართლოს განჩინების გაუქმებას ითხოვდა.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს სააპელაციო სასამართლოს პრესმდივანმა მარიამ მელქაძემ განუცხადა, სააპელაციო სასამართლომ გადაწყვეტილება დღეს, დილით, ზეპირი განხილვის გარეშე მიიღო.
გურჯაანის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე დავით ნარიმანიშვილმა სოფიკო ნიკოლაშვილს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა 3 თებერვალს შეუფარდა. მოსამართლემ აღნიშნა, რომ სოფიკო ნიკოლაშვილს ბრალი ედება განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის ჩადენაში და მისთვის პატიმრობაზე უფრო მსუბუქი აღკვეთის ღონისძიების გამოყენების შემთხვევაში, შესაძლებელია გამოძიებას ხელი შეეშალოს.
სოფიკო ნიკოლაშვილს ბრალი ედება პოლიციის თანამშრომლის გიორგი სიბაშვილის განზრახ მკვლელობის მცდელობაში და იარაღის უკანონოდ ტარებაში. ბრალდებული რუსთავის კოლონიაშია მოთავსებული.

Tbilisi Appellate Court found Sopiko Nikolashvili’s complaint inadmissible. The complaint requested abolishment of the decision of Gurjaani regional court on the use of imprisonment as a compulsory measure.
As the press secretary of the Appellate Court Mariam Melkadze stated to Kakheti Information Center, Appellate Court made decision today in the morning without holding oral hearing.
The head of Gurjaani regional court Davit Narimanishvili passed imprisonment sentence as a compulsory measure against Sopiko Nikolashvili on February 3rd. Judge noted that Sopiko Nikolashvili was charged with the offence of especially grave crime and lighter compulsory measure might endanger the investigation.
Sopiko Nikolashvili is accused of attempt of murder and illegal carrying of weapon. The defendant is placed in Rustavi colony.