დაზარალებული მობინადრეები კერვალიშვილისა და რჩეულიშვილის დასჯას ითხოვენ
„მოვითხოვთ, დაისაჯონ კერვალიშვილი და რჩეულიშვილი“, „დაგვიბრუნეთ ჩვენი ფული“, ამ მოთხოვნებით გაიმართა აქცია პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე 7 თებერვალს. აქციის მონაწილეებმა  2004, 2005 და  2006 წლებში კომპანია „ცენტრ პოინტის“  მშენებარე ბინები შეიძინეს, თუმცა მათი ბინების მშენებლობა დღემდე არ დასრულებულა.
როგორც აქციის მონაწილეები ამბობენ, სამშენებლო კომპანია „ცენტრ პოინტის“  მიერ  6200 ადამიანი დაზარალდა. კომპანია „დექსუსი“, რომელმაც „ცენტრ პოინტის“  ვალდებულებებზე პასუხისმგებლობა აიღო,  დღემდე არ ასრულებს დანაპირებს და დაზარალებულებს რამდენიმე მოთხოვნას უყენებს, კერძოდ - მოაწერონ ხელი ახალ კონტრაქტს, რომლითაც მათ მოუწევთ დღგ-ის გადახდა, რაც ღირებულების 18%–ია  და დამატებით, ერთ კვადრატულ მეტრზე 100 დოლარის გადახდა, წინააღმდეგ შემთხვევაში, მათი კონტრაქტები გაუქმდება და ბინები სხვა ადამიანებს გადაეცემა.
„2006-2007 წლებში „ცენტრ-პოინტში“ შევიტანე თანხა. უნდა მეყიდა ბინა ხოშარაულის 29-ში, რომელიც 2009 წელს უნდა ჩამბარებოდა. ბინის მშენებლობა დღესაც არ არის დასრულებული. 2010 წელს შევიტანე სარჩელი სასამართლოში, რომ ხელშეკრულება შემეწყვიტა და დამბრუნებოდა თანხა. სასამართლო მოვიგე, აღსრულება კი ერთი წლით გადამივადეს. თუმცა, სასამართლოს გადაწყვეტილება დღემდე არ შესრულებულა. ჩემთვის ამ დრომდე არც ბინა ჩაუბარებიათ და არც თანხა დაუბრუნებიათ უკან“, – განაცხადა აქციის მონაწილე ვალერი ზარდიაშვილმა.
აქციის მონაწილეები პარლოამენტის ვიცე-სპიკერის, რუსუდან კერვალიშვილის გასამართლებას მოითხოვენ. პოლიტიკური საქმიანობის დაწყებამდე კერვალიშვილი „ცენტ-პოინტს“ ხელმძღვანელობდა. აქციის მონაწილეებმა პარლამენტის თავმჯდომარის,  დავით ბაქრაძის სახელზე განცხადება შეიმუშავეს, სადაც რუსუდან კერვალიშვილისთვის პარლამენტის ვიცე-სპიკერის სტატუსის ვადამდე შეჩერებას ითხოვენ. აქციაზე შეკრიბეს ხელმოწერებიც, რომელსაც თან დაურთეს განცხადება და გაგზავნეს პარლამენტში.
აქციას შეუერთდა რესპუბლიკური პარტიის ლიდერი თინა ხიდაშელიც.
„ცენტრ-პოინტის მიერ დაზარალებულები უკვე რამდენიმე ხანია, აქციებს მართავენ და სამართლიანობის აღდგენას მოითხოვენ. მათი მოთხოვნა სრულიად სამართლიანი და ლეგიტიმურია, ისინი ითხოვენ მათ მიერ გადახდილი თანხის სანაცვლოდ ბინების მიღებას. ეს ადამიანები პასუხს ითხოვენ რუსუდან კერვალიშვილისგან, რომელსაც ხელი აქვს მოწერილი ამ ხელშეკრულებებზე. სოლიდარობას ვუცხადებ ამ ადამიანებს და მათ ინტერესებს პირველი დღეებიდანვე ვიცავ. დარწმუნებული ვარ, აუცილებლად მივაღწევთ მიზანს და ამ ხალხის პრობლემები მოგვარდება“, – განაცხადა თინა ხიდაშელმა.
კომპანია „დექსუსში“ კი აცხადებენ, რომ ამ დროისთვის უკვე დაფარეს „ცენტრ პოინტ ჯგუფის“ ყველა საბანკო ვალდებულება. მათივე თქმით, სამშენებლო სამუშაოებსა და პროექტების რეაბილიტაციაში კომპანიამ მთლიანობაში 23 მილიონი ლარი დახარჯა და  2012-2013 წლებში თითქმის ყველა შეჩერებული პროექტის ეტაპობრივ განახლება და დასრულება იგეგმება.

Victimized Inhabitants Request To Punish Kervalishvili and Rcheulishvili
“We demand to punish Kervalishvili and Rcheulishvili,” “Let them return our money,” the protest assembly with these slogans was held near the parliament on February 7. The protesters purchased spaces in the residential buildings, which were being constructed by the Center Point in 2004, 2005 and 2006; the Company did not finish the construction of those buildings.
Protesters say 6 200 people were damaged by the building company “Center Point”. The Company “Dexus”, which assumed the responsibilities of the Center Point, has not kept its promise yet and has several requirements to the victimized people; more precisely, they have to sign a new contract according to which inhabitants will have to pay VAT that is 18% of the flat price and 100 USD more per sq. meter of space. Otherwise, the old contracts will be annulled and their spaces will be sold to other people.
“In 2006-2007, I transferred money to the Center Point. I wanted to purchase a flat in Khosharauli Street # 29 whose construction was due to end in 2009. The construction has not finished yet. In 2010 I appealed to the court and requested to cease my contract and return my money back. I won the trial, but the execution of the court decision was postponed for one year. Nevertheless, the court verdict has not been executed yet. Nobody has built a flat for me and nobody has recovered the money to me,” said Valeri Zardiashvili.
The protesters request judgment of Rusudan Kervalishvili, vice-speaker of the Parliament. Before going into politics, Kervalishvili was director of the Center-Point. The protesters prepared a petition to the chairman of the parliament Davit Bakradze where they request to suspend vice-speaker’s status for Rusudan Kervalishvili. They collected signatures, attached to the petition and sent it to the parliament.
Tina Khidasheli from the Republic Party also joined the assembly,
“The victims of the Center Point have been protesting and urging for justice for a long time already. Their requests are completely fair and legitimate. They request the money back which they had paid for the flats. Those people ask respond from Rusudan Kervalishvili, who has signed contracts with them. I express solidarity with those people and have been protecting their interests since the first days. I am sure, they will achieve their goal by all means and their problems will be resolved,” said Tina Khidasheli.
Representatives of the Company “Dexus” state they have already covered all bank loans of the Center Point Group by now. They said the Company has already spent 23 million GEL on the construction activities and project rehabilitation and all suspended projects will be renewed and finished in 2012-2013.