დედოფლისწყაროში „ქართული ოცნება“ ოფისის გარეშე დარჩა
ბიძინა ივანიშვილის საზოგადოებრივი მოძრაობა „ქართული ოცნება“ დედოფლისწყაროს რაიონში ოფისის გარეშე დარჩა. ოფისის მეპატრონემ „ქართულ ოცნებასთან“ დადებული ხელშეკრულება ხელმოწერიდან მეორე დღესვე გააუქმა.
„გამგეობასთან ახლოს მდებარე შენობაში, რომელიც სოსო უზუნაშვილს ეკუთვნის, რესპუბლიკურ პარტიას დაქირავებული გვაქვს ორი ოთახი. აქვე თავისუფალია სხვა ოთახებიც. როცა „ქართულმა ოცნებამ“ ოფისის აღება გადაწყვიტა, თბილისიდან ჩამოსული წარმომადგენლები გაესაუბრნენ შენობის მეპატრონეს და სამი ოთახი იქირავეს. გააფორმეს კონტრაქტიც. მეორე დღეს, დილითვე, შენობის მეპატრონე მოვიდა. ძალიან შეწუხებული იყო, ტიროდა. მითხრა, რომ ამ სამ ოთახზე ხელშეკრულება უნდა გავაუქმოო“, - განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს რესპუბლიკური პარტიის დედოფლისწყაროს რაიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა ნოდარ ტოკლიკიშვილმა.
- არ ჰკითხეთ ხელშეკრულების გაუქმების მიზეზი რა გახდა?
- თქვა, რომ სხვა გზა არ ჰქონდა. ჩემთვის ისედაც გასაგები იყო ყველაფერი.
- „ქართულ ოცნებასთან“ დადებული ხელშეკრულება თუ გააუქმა, რესპუბლიკურ პარტიას ოფისთან დაკავშირებით პრობლემა არ აქვს?
- ჩვენ ცალკე გვაქვს ხელშეკრულება დადებული. ეს ოთახები 2010 წელშიც გვქონდა ქირით აღებული, მერე შევწყვიტეთ ხელშეკრულება, 2011 წლის დეკემბერში ისევ გავაგრძელეთ. რესპუბლიკურ პარტიას აქვს ექვსთვიანი ხელშეკრულება. მაისის ბოლოს იწურება ხელშეკრულების ვადა. თებერვლის ჩათვლით თანხა წინასწარ გვაქვს ჩარიცხული. ხელშეკრულებაში პირობებია გაწერილი, რომ მისი ცალმხრივად მოშლის შემთხვევაში მეპატრონეს ზიანის ანაზღაურება მოუწევს. ვადა რომ გავა, შეიძლება აღარც ჩვენ გაგვიფორმოს. შეიძლება მანამდეც შეგვიწყვიტოს“.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი სოსო უზუნაშვილსაც დაუკავშირდა. ის დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგეობის ქალაქ დედოფლისწყაროს ტერიტორიული ორგანოს რწმუნებულია.

Georgian Dream without Office in Dedoplistskaro
Bidzina Ivanishvili’s public movement Georgian Dream no longer has an office in Dedoplistskaro region. The owner of the office cancelled the agreement with Georgian Dream in a day after the signing.
“In the building near the local government which belongs to Soso Uzunashvili Republican Party has rented two rooms. Other rooms are also available there. When Georgian Dream decided to rent an office building, representatives from Tbilisi arrived and talked to the owner of the building and rented three rooms. They signed the contract as well. On the second day, the owner of the building came. He was very concerned. He was crying. He said that he had to cancel the agreement on these three rooms,” – the head of Dedoplistskaro regional organization of Republican Party Nodar Toklikishvili stated to Kakheti Information Center.
- Did you ask him what the reason for cancellation of agreement was?
- He said that he had no other way. Everything was clear for me.
- If he cancelled agreement with Georgian Dream, does he not have a problem with the office of Republican Party?
- We had a separate agreement. We had rented these rooms in 2010. Then we ceased the agreement. In December of 2011 we renewed the agreement. Republican Party has six-month agreement. The term of the agreement will expire at the end of May. We have paid in advance including for month of February. According to the terms of agreement, if it is cancelled unilaterally, the owner will have to pay the compensation. When the term expires, they might not sign the agreement with us either or they might cease it earlier.”
Kakheti Information Center contacted Soso Uzunashvili as well. He is a head of the territorial body of the city Dedoplistskaro of Dedoplistskaro municipality local government.