პრივატიზებასთან დაკავშირებით ქალაქის მთავრობის კომპეტენციები იზრდება
თბილისში არსებული ქონების პრივატიზებასთან დაკავშირებით, ქალაქის მთავრობის კომპეტენციები იზრდება. ცვლილება „საქართველოს დედაქალაქის – თბილისის შესახებ“ კანონში შედის.
კანონის მოქმედი რედაქციით, პრივატიზებასთან დაკავშირებით, ქალაქის მთავრობას მხოლოდ ადგილობრივი საკუთრების ქონების პრივატიზება და მართვა, ამ ქონების დაცვა და მოვლა-პატრონობა ევალება.
კანონპროექტით კი, ქალაქის მთავრობის ფუნქციებს, ქალაქ თბილისის თვითმმართველი ერთეულის ქონების საპრივატიზებო საწყისი ფასის განსაზღვრაც ემატება.
ამას გარდა, ქალაქის მთავრობის კომპეტენციებს ემატება პრივატიზებული ან/და სარგებლობის უფლებით გადაცემული ქონების მიმღები პირის ფინანსური და საინვესტიციო ვალდებულებების შესრულებისგან გათავისუფლებასთან დაკავშირებული საკითხების განხილვა.

City Government to Have Increased Competences with Regard to Privatization
The Tbilisi City Government will have their competences increased with regard to privatization of properties located in Tbilisi. The amendments are drafted for the Law about the Capital of Georgia –Tbilisi.
According to the acting law, the City Government was in charge of privatization and management of the local property, as well as protection and care of the property.
According to the draft-law, the city government will be authorized to estimate the starting privatization price of the property.
Besides that, the city government will be in charge to discuss issues related with liberation of a person, privatizing or accepting the property for exploitation, from the execution of financial and investment responsibilities.