ახალი საიტის პრეზენტაცია და სემინარი
29 თებერვალს სასტუმრო „თბილისი მარიოტში“ ადამიანის უფლებათა ცენტრი და „ოსლოს კოალიცია რწმენისა და აღმსარებლობის თავისუფლებაზე“ აწყობენ ახალი საიტის -  http://www.religiebi.info/ პრეზენტაციას და სემინარს „საქართველოს სამოქალაქო კოდექსში შეტანილი ახალი ცვლილებები რელიგიური ორგანიზაციების რეგისტრაციის შესახებ: მოლოდინები და შედეგები“.
სემინარზე სიტყვით გამოვლენ: ადამიანის უფლებათა ცენტრის აღმასრულებელი დირექტორი, უჩა ნანუაშვილი, „ოსლოს კოალიცია რწმენისა და აღმსარებლობის თავისუფლებაზე“ წარმომადგენელი დაგ ნიგარდი და საქართველოს სახალხო დამცველი გიორგი ტუღუში.
სემინარზე მიმოხილული იქნება საქართველოს ხელისუფლების, რელიგიური ორგანიზაციებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების შეფასებები საქართველოს სამოქალაქო კოდექსში შეტანილ ახალ ცვლილებებთან დაკავშირებით. გარდა ამისა, საუბარი იქნება არსებულ გამოწვევებზე და გაიმართება დისკუსია.

Presentation of New Website and Seminar
On February 29, the Human Rights Center and Oslo Coalition on Freedom of Religion or Belief will present the new website – http://www.religiebi.info/ and hold seminar “New Amendments to the Civil Code about Registration of Religious Organizations: Expectations and Result” in the Hotel Tbilisi Marriott.
Executive director of the Human Rights Center Ucha Nanuashvili, Dag Nygard from the Oslo Coalition on Freedom of Religion or Belief and Public Defender of Georgia George Tugushi will make speeches during the seminar.
The seminar participants will review evaluations of Georgian government, religious organizations and international organizations about the new amendments introduced to the Georgian Civil Code. The participants will speak about existing challenges in the field and continue discussion on the issue.