ბიძინა ივანიშვილი: „სააკაშვილი პატარა სტალინია, მაგრამ - უნიჭო“
კოალიცია „ქართული ოცნების" ლიდერმა ბიძინა ივანიშვილმა გურჯაანში მხარდამჭერებთან შეხვედრისას საქართველოს პრეზიდენტს „პატარა სტალინი“ უწოდა.
„გაუგებარი ახალი ორგანო ჩამოაყალიბეს. კონტროლის პალატა პროკურატურაზე დიდი გახდა თითქოს. იბარებენ ხალხს გაუგებარი მოთხოვნებით. მე პირობას გაძლევთ, რომ იმ შეურაცხყოფისთვის, რასაც თქვენ გაყენებენ, ათმაგად აგებენ პასუხს. ეს ესე არ დარჩება. მოვუწოდებ ყველა შემსრულებლებს, არ მინდა, რომ ერთი კაცის სამსახურს გადაყვეს ყველა. მინდა გაგებით მოეკიდოთ, რომ ხელისუფლების ბევრი მოხელე თვითონაა მსხვერპლი იმ ძალადობისა, რაც მოდის ერთი კაციდან. ერთი მშიშარა კაცი ახერხებს და ამყარებს ასეთ ძალადობას. დიდი ხნით არა, შემოდგომამდე მოვითმინოთ. დაცვით პოზიციაში ვართ დღეს ჩვენ. ჩვენ გვაქვს გეგმები, გვაქვს პროგრამა, ცოტა ხანში ნელ-ნელა დავიწყებთ ხალხის გაერთიანებას, დავიწყებთ სულისკვეთების წამოწევას, აღზევებას და ისინი დაიწყებენ უკან დახევას.
დღეს არის მათი პარპაშის პიკი, რამეთუ არაფრად არ აგდებენ არავის და არაფერს, კანონი გადათელეს და დაიდეს ფეხქვეშ. ცენტრალიზებულად არის ეს აგებული, მოდის ერთი კაციდან და ვრცელდება. პატარა სტალინია, სტალინი ახერხებდა ესეთ რაღაცეებს. უნიჭო კაცია ოღონდაც, ძალიან უნიჭო კაცია, რომ საკუთარ ხალხს ასე ექცევა და საკუთარი შიში ვერ დაუძლევია და ამ შიშის საფუძველზე უნდა, რომ გააწვალოს და გააწამოს მოსახლეობა, რაც ხდება დღეს რეალურად. ცოტა დრო დარჩა, ცოტაც გავუძლოთ კახელებო და ყველაფერი ისე იქნება, როგორც გაგიხარდებათ. წყნარი ხალხი, ვერავინაც ვერ დაგჩაგრავთ. კახელებს იმდენი ნაომარი აქვთ, იმდენი სისხლი ჩაუქცევიათ საქართველოს გადარჩენაში. მაგაზე გადაიარა ყველაზე დიდმა უბედურებამ. ერთი გაუწონასწორებელი კაცი რას გვიზამს ასეთი ისტორიის მქონე ხალხს“, - მიმართა ივანიშვილმა მხარდამჭერებს.
მისივე თქმით, სააკაშვილი აღარც ბათუმში აღარ უყვართ, აღარც სხვა რეგიონებში. „მაგან დასადგომის ძიება უნდა დაიწყოს უკვე. თუმცა ჩემი სურვილი იქნება, ისე მოიქცეს და კიდევ დარჩა მაგას ცოტა დრო, ხვალ, ზეგ ბოდიში რომ მოიხადოს, ქართველი ხალხი სულგრძელია და შეუძლია, აპატიონ. მე არ მინდა, რომ ვინმე ქართველი გაიქცეს და დაიღუპოს. დასაღუპი და დასაქცევი ქართველი არც ერთი არ მეგულება. ძალიან დიდი სურვილი მაქვს, იქნებ გააცნობიეროს, რაღაც მოხდეს და გაჩერდეს, მაგრამ ეშმაკი არ აჩერებს“, - აღნიშნა ივანიშვილმა.

Leader of Coalition Georgian Dream Bidzina Ivanishvili called President of Georgia “Little Stalin” at the meeting with supporters in Gurjaani.
“They created new government agency equipped with uncertain functions. It seems like Chamber of Control became bigger than Office of Prosecutor. People are summoned with incomprehensible requests. I give you promise that they will answer by ten times for the insult you are subjected to. I call on every person who fulfills their orders. I do not want everybody to be accountable for the service of one person. I want you to understand that many government officials are victims of the violence which is coming from one person, a coward who manages to exercise this violence. Let us wait till fall. We are in the defense position today. We have plans, we have a program. Soon we will start to unite people, we will raise their aspiration and they will back out.
Today is the peak of their injustice. They deny everything and everyone. The law is neglected and abused. This is centralized approach deriving from one person. Little Stalin managed such things. But this man does not have talent. He does not. He cannot overcome fear and based on this fear he wants to torture population. They do not have much time left. We have to endure little and things will be the way we want. Nobody will be able to oppress you. Kakheti population has fought so much, have invested so much for Georgia’s victory. It endured biggest tragedies. What can one unbalanced person do against people with such history,” – Ivanishvili addressed his supporters.
According to Ivanishvili, Saakashvili is not liked in other regions either. “He should already look for shelter. I wish he realized what he is doing and apologize. Georgian people are tolerant and will forgive him. I hope he understands what happened and stops, but he is obsessed with Satan,” – Ivanishvili noted.